Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
22.03.2021 4 minuty čtení

Skupina ICP dokončila rezidenční projekty na Floridě za více než miliardu korun

Česká skupina ICP i v náročných časech covidu dostavěla rezidenční projekty Solera v Palm Beach Gardens a Seaward Landing, domy na ostrovech Florida Keys. Během května proběhne slavnostní otevření Solery, Seaward Landing je už od ledna v provozu.

Do projektu Solera za více než 860 milionů korun vstoupila skupina ICP na jaře 2020 ve spolupráci s americkým partnerem, developerskou společností Eastwind Development. Česká ICP zde drží celkově 80% podíl. Projekt Seaward Landing za čtvrt miliardy korun vlastní ICP spolu se švédskou skupinou INDEX INVEST.

 

„Už rok trvající pandemie ovlivnila fungování lidí a podniků v USA méně než ve většině Evropy. Stavební práce se tu loni zpomalily jen mírně, jinak projekty běžely dle plánu. Dění v loňském roce navíc zesílilo už existující trend stěhování lidí z velkých měst na východním pobřeží na Floridu, a zdaleka nejde jen o lidi v důchodovém věku. Zájem o kvalitní bydlení – vlastnické i nájemní – v dobrých oblastech je tu enormní. Během dvou měsíců se pronajaly dvě třetiny domů na Florida Keys a do května věříme, že pronajmeme všechny. Reálná výše nájemného je přitom lepší, než jsme si v roce 2018 projektovali,“ popisuje majitel skupiny ICP Ondřej David. Ekonomicky díky tomu dává smysl jak jednorázový prodej, tak dlouhodobá držba s příjmy z pronájmu.

 

Rezidenční komplex Solera kombinuje 136 nadstandardních bytových jednotek od 65 do 112 m2 s komerčními a společenskými prostory, včetně restaurací a bazénu. Samotné Palm Beach Gardens je 50tisícové město v blízkosti Miami, které je někdy přezdíváno „Hlavní město golfu“ díky zde sídlící centrále PGA a dvanácti hřištím, na nichž se hrály a hrají nejprestižnější turnaje.

 

ICP v USA investuje již od roku 2018, kdy za více než půl miliardy korun (s úvěrem od JP Morgan Chase) koupila již fungující kancelářskou budovu Belcan Property ve West Palm Beach. Dalším projektem, který je nyní ve výstavbě, je Seaward Landing na jižním souostroví Florida Keys. Jde o výstavbu vícegeneračních domků s 45 jednotkami, které budou po obsazení nájemníky prodány jako výnosová investice. Seaward Landing je společný projekt ICP a INDEX Invest, do nějž společně vložili více než 270 milionů korun.

 

Seaward Landing je komplex 45 vícegeneračních domků v jižní části Florida Keys. Společný projekt ICP a INDEX Invest byl zkolaudován v lednu letošního roku a většina jednotek je již pronajata.

  

DALŠÍ REALITY V USA:

Belcan Property

Kancelářská budova ve West Palm Beach. Dlouhodobá držba skupiny ICP s výnosem z pronájmu.

 

REALITY V ČESKÉ REPUBLICE:

Vinohradská

Vinohradská 37 je osmipodlažní dům z 90.tých let 19.století ve spodní části Vinohradské třídy. Jedná se o budovu s pronajímatelnou plochou cca. 2.000 m2 a třiceti podzemními parkovacími místy. Nabízí k pronájmu kancelářské i retailové prostory. ICP provedla v 2020 citlivou rekonstrukci fasády, oken i interiérů.

Na Rybníčku

Budova v ulici Na Rybníčku kombinuje starý dům ze 17. století s moderní přístavbou, má celkovou užitnou plochu 2.400 m2, vysokou kvalitu vnitřního uspořádání a vybavení a nachází se v blízkosti parku u kostela sv. Štěpána.  

Technopark

Administrativní centrum v pražských Jinonicích získala skupina ICP na podzim 2018. Jde o kancelářskou budovu standardu A, jež má téměř 9 000 čtverečních metrů kancelářské plochy. Kupní cena se pohybovala v řádu stovek milionů korun, akvizice byla částečně financována bankovními úvěry.

Skupina ICP

ICP je investiční skupina se sídlem v ČR a s aktivitami na trzích střední Evropy a USA. Jejím zakladatelem a majitelem je Ondřej David, výkonným ředitelem je Marek Klaus. Skupina se specializuje zejména na residenční a administrativní projekty a upřednostňuje takové příležitosti, do kterých dokáže vnést přidanou hodnotu skrz své znalosti a odbornost.

 

Do skupiny ICP patří kromě nemovitostí také další firmy, např. Window Holding (VEKRA, Otherm) nebo Optika Čivice.

 

https://www.icpgroup.cz/cs/

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím