Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.03.2021 3 minuty čtení

Velcí investoři sázejí na výprodej dluhopisů

Někteří z největších světových investorů snižují svou alokaci vládních dluhopisů na základě očekávání, že s "výprodejem dluhů" se teprve začíná, a bez příliš rychlého zvýšení nákladů na půjčky většina centrálních bank nezasáhne.

Někteří z největších světových investorů snižují svou alokaci vládních dluhopisů na základě očekávání, že s "výprodejem dluhů" se teprve začíná, a bez příliš rychlého zvýšení nákladů na půjčky většina centrálních bank nezasáhne.

Americké a evropské dluhopisy utrpěly nejhorší start v tomto roce od roku 2013, kdy investoři "dumpingovali" vládní dluh v očekávání, že balíček fiskálních stimulů v USA ve výši 1,9 bilionu dolarů bude pohánět globální oživení ekonomiky a inflaci.

Rychlost tohoto kroku ohromila správce fondů – dokonce i ty, kteří začali alokovat své finance do dluhopisů s vyššími výnosy. Výnosy 10letých státních dluhopisů v USA letos vzrostly o 64 bazických bodů (bps) na 1,5 %, čímž se zvýšily náklady na půjčky jinde.

Zdroj: https://tradingeconomics.com/united-states/government-bond-yield

 

Šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell se jeví jako nezaujatý, a proto může růst výnosů považovat za znak hospodářského oživení. Zavázal se udržovat nízké sazby a může věřit, že jakákoli nadcházející inflace bude jen přechodná.

"Pokud se výnosy budou nadále posouvat výše při výrazně vyšším (ekonomickém) tempu růstu, centrální banky to budou mít dobré," uvedl Iain Stealey, mezinárodní CIO společnosti JP Morgan Asset Management se spravovanými aktivy 2,3 bilionu dolarů.

Stealey vidí 10leté americké výnosy na konci roku až na úrovni 2 % a uvedl, že pokud se růst nestane nepoddajným nebo se "zhroutí" akciový trh, je nepravděpodobné, že Fed bude tlačit proti dalšímu nárůstu úvěrových nákladů o 30 až 50 bps. Většina investorů považuje 2 % za hraniční hodnotu, přičemž zdůrazňuje, že záleží na rychlosti pohybu.

@MartinKristoff_CFDworld, CFD World

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím