Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
11.03.2021 8 minut čtení

Chodíte si pro investiční rady na Reddit, TikTok či Twitter? Klidně pokračujte, ale nikomu a ničemu nevěřte

Sociální sítě se letos stihly stát extrémně populárním zdrojem informací o investování - a zejména o tom, kam investovat. Příkladů je více než dost a nováčci nepřestávají na tato místa davově proudit v naději, že jim pomohou pohádkově zbohatnout.

Vliv sociálních sítí konkrétně na akciové trhy je letos tak významný a jednoznačný, že se už do investorské hantýrky stihl vžít termín "meme akcie". Těmi se označují společnosti typu GameStop, AMC, BlackBerry nebo třeba Koss. Často jde o společnosti, proti kterým institucionální investoři typu hedgeových fondů sázeli či sází, na což organizované komunity retailových investorů reagují jejich hromadným nakupováním.

Následuje short-squeeze, o kterém již byla řeč, načež cena dříve či později opět zkolabuje zpátky tam, odkud začala. Tento…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • A také pozor na reklamy - snaží se trh ovlivnit!

    +3
  • Ještě horší než soc. sítě a reklamy jsou nejrůznější "navolávači", kteří telefonicky nabízejí nejrůznější investice (zpravidla do akcií). Dokáží být hodně urputní a neodbytní. "Specialisty" jsou v tomto směru navolávači z Bernstein Bank následovaní (v poslední době) nabídkami různých korporátních dluhopisů. Téměř není týdne, aby mi někdo z nich nevolal :-( A jak je poznat? Kromě "známých firem" typu BB jsou poměrně spolehlivým vodítkem pro jejich identifikaci prioritní dotazy na výši investované částky a snaha o její maximalizaci + spěch na založení účtu a uskutečnění investice.

    Někdy je jejich odhalení ale dosti obtížné. Zejména když jednají jménem renomované firmy nebo osoby. Příklad? ing. Štěpán Klein, MBA (autor řady knih a kurzů) a jeho Effento!

    0
Doporučené příspěvky
10 minut
5 minut
8 minut
9 minut
10 minut
8 minut
8 minut
8 minut
15 minut
11 minut
5 minut
6 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
10 minut
5 minut
8 minut
9 minut
10 minut
8 minut
8 minut
8 minut
15 minut
11 minut
5 minut
6 minut