07.03.2021 5 minut čtení

7 způsobů, jak můžete získat bitcoin. Jeho nákup není zdaleka jedinou možností

Pokud jste tak ještě neudělali, určitě už jste přemýšleli nad otázkou: „Jak koupit bitcoin?“ Uvažujete-li, že byste začali bitcoin nakupovat nebo do něj investovat, vězte, že to zdaleka není jediná možnost, kterou máte.

1. Začněte ho přijímat jako způsob platby

Investujete-li do bitcoinu, pravděpodobně věříte, že bude pokračovat jeho adopce. Proč tak rovnou nezačít u sebe. Možná si budete myslet, že se nejedná o snadný způsob, jak získat bitcoin, ale vydělávat peníze v jiných měnách než česká koruna, není nic neobvyklého. Skutečně můžete vydělávat bitcoiny výměnou za služby nebo produkty, za které jsou lidé ochotni zaplatit.

Můžete například vytvářet online kurzy, psát blogové články, nebo můžete mít program předplatného založeného na platbě bitcoinem. Jako způsob platby můžete bitcoin přijímat doslova za cokoliv. Není to super?

Sami nakonec zjistíte, že je implementace platebního systému založeného na bitcoinu možná snazší než v případě tradičního platebního systému. Potřebujete pouze bitcoinový účet a nástroj k ověřování transakcí. Není třeba napojovat bankovní účty, PayPal ani nic dalšího. Pokud si nejste zcela jistí, jak se postavit k ověřování transakcí, burzy jako Coinbase již mají vyvinuté API, které můžete snadno vložit na svůj web a začít okamžitě vydělávat bitcoiny.

2. Nakupte ho

Zdaleka nejběžnější způsob, jak bitcoin získat, je jeho nákup prostřednictvím burz, jako jsou zmiňované Coinbase nebo Kraken. Existují však i další způsoby, jak nakupovat bitcoin. Například prostřednictvím bitcoinmatu. Jenom v Praze jich je 36, pomalu se však objevují i v jiných částech republiky. 6 jich najdete v Plzni, 2 v Liberci atd. Jejich kompletní výčet naleznete zde.

Bitcoin si můžete koupit také přímo od dalšího uživatele, není třeba k nákupu bitcoinu využívat kryptoměnové burzy. Například na těchto stránkách se agregují nabídky a poptávky po bitcoinu od dalších uživatelů. Pouze si dejte pozor na podvodníky.

3. Vyzkoušejte těžbu

Těžba bitcoinů byla v posledním desetiletí velmi výnosným byznysem. Generovat zisk prostřednictvím těžby bitcoinu však je stále obtížnější. To ale neznamená, že je to nemožné.

Těžit můžete i sami, pokud si můžete dovolit vysoké účty za elektřinu, mnohem rozumnější však asi bude připojit se k nějakému těžařskému poolu, který rozděluje zisky mezi všechny své uživatele v závislosti na jejich výpočetní síle.

4. Nechte si posílat dobrovolné příspěvky za svou práci

Pokud jste nezávislým tvůrcem – blogerem, majitelem YouTube kanálu – je další možností přijetí drobných dobrovolných bitcoinových příspěvků za váš obsah.

Výhodou je, že nemusíte nikoho o převod žádat, stačí když svému publiku poskytnete adresu peněženky, například v podobě QR kódu a můžete začít vydělávat na příspěvcích od vašich fanoušků, kteří konzumují váš obsah.

5. Využijte CashBack některých krypto aplikací

Existuje mnoho kryptoměnových webů a aplikací, které vám umožnují nakupovat prostřednictvím jejich kreditních a debetních karet, přičemž za každý provedený nákup získáte určité procento zaplacené částky zpět v podobě CashBacku.

Kromě specializovaných platforem už podobnou službu chystá spustit i Visa, jeden z největších vydavatelů platebních karet na světě.

6. Zvažte platformy pro půjčování kryptoměn

Vydělávejte bitcoiny pouhým vkladem na platformu pro půjčování kryptoměn. V dnešní době existuje mnoho platforem, které vám umožňují vydělávat bitcoiny (nebo jiné kryptoměny) pouhým vkladem.

To samé, co můžete udělat z fiat penězi – vložíte je na účet a banka s nimi může teoreticky operovat, zhodnocovat je a vyplácet vám za ně úrok – můžete dělat i s kryptoměnami. Většina z těchto platforem přitom nabízí za odložené kryptoměny mnohem lepší úrok, než jaký vám mohou garantovat klasické bankovní instituce. Pokud tedy držíte kryptoměny na účtu burzy, kde jste je koupili, můžete zvážit jejich převod na nějakou platformu pro půjčování kryptoměn a začít si budovat pasivní příjem za to, že svá kryptoměnová aktiva půjčíte.

7. Zauvažujte o tradingu

Poslední možností, jak vydělat nějaké bitcoiny navíc, je samozřejmě obchodování s kryptoměnami. To je pochopitelně spojeno se stejnými riziky, jako je obchodování s akciemi, takže pokud nejste opatrní, můžete zaznamenat také výrazné ztráty. Proto není trading vhodný zdaleka pro každého.

Pokud jste ovšem zkušeným obchodníkem, který chce okusit volatilní trhy s kryptoměnami a zvládáte bez problémů riziko, trading s kryptoměnami může být zajímavou možností, jak si přivydělat nějaké bitcoiny navíc.

#bitcoin #jakziskatbitcoin #investovani #trading #obchodovani #cashback #pujcovanibitcoinu #bitcoinmat #tezbabitcoinu #kryptomeny #kryptomena

Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • BUY and HODL 😊 těžit se vyplatí menší coiny a ty pak směnit za BTC

  0
  • Dobrý den, je těžba menších coinu stejně náročná jako btc?

   0
 • 2 a 5 bych splňoval, ale cashback s kryptem je kontraproduktivní, oblíbíte si to a nutí vás to utrácet o to víc :-D

  0