Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
04.03.2021 5 minut čtení

Jednoduchá investiční strategie, která by váš kapitál mohla slušně ochránit před propadem přepálených akcií

Akciový trh v uplynulých dvou týdnech ukázal, že dnes nepotřebuje příliš pobízet k tomu, aby se svezl výrazně níže. A to zvlášť v případě "horkých" růstových sektorů, jako jsou technologie.

Důvody jsou nasnadě: Dokud nevyvážené růstové portfolio zaměřené z velké části na technologie znamenalo, že jste vydělávali víc a rychleji než konzervativnější investoři, nepůsobilo to nijak zle. V poslední době se ale příliš velké zaměření na úspěšné růstové společnosti z loňska začíná z pohledu krátkodobého vývoje investovaného kapitálu jevit jako příliš rizikové. A investoři proto raději vybírají část zisků a alokují kapitál jinam, aby svým portfoliím navrátili zpět trochu rovnováhy.

Jak se tomuto možnému novému uspořádání…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +27
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • to je dobrý postřeh, ale když to porovnáte za rok (tj. od propadu v 03/2020) ,tak to není tak markantní. Pokud ale bude pokračovat přesun peněz z FAANG akcií (které mají velký podíl ve SPY) do jiných sektorů , tak je to k zamyšlení. Díky za rozbor.

    0
    • @Magdolna Ano za poslední rok je to mnohem vyrovnanější, je to spíš teoreticky možná reakce na aktuální situaci - zvlášť pokud máte pocit, že ta rotace kapitálu nebude trvat jen týden nebo dva.

      0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím