Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
02.03.2021 3 minuty čtení

Fed: americká ekonomika ožívá

V očekávání trhu může být Fed nucen zpřísnit měnovou politiku dříve, než se očekávalo. Špičkoví američtí centrální bankéři doručili investorům jednoduchý vzkaz zaměřený na rostoucí výnosy amerických dluhopisů a cenová rizika...

V očekávání trhu může být Fed nucen zpřísnit měnovou politiku dříve, než se očekávalo. Špičkoví američtí centrální bankéři doručili investorům jednoduchý vzkaz zaměřený na rostoucí výnosy amerických dluhopisů a cenová rizika: Nečekejte žádné změny, dokud se ekonomika jednoznačně nezlepší.

Předseda Fedu Jerome Powell, který ve středu svědčil před Výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů, zdůraznil příslib americké centrální banky, že vrátí ekonomiku zpět na plnou zaměstnanost bez jakýchkoliv obav z inflace.

"Jsme k této výzvě upřímní," odpověděl Powell zákonodárcům na dotaz ohledně prognóz Fedu, že inflace zůstane do roku 2023 na/nebo pod úrovní 2 %. Fed prohlásil, že nebude zvyšovat úrokové sazby, zatímco inflace nepřekročí 2 %. „Může to trvat více než tři roky, "uvedl Powell. Aktuální míra inflace podle preferovaného opatření Fedu je asi 1,3 %.

Powellova vyjádření vedly k úsilí centrální banky přesvědčit veřejnost a zejména investory na dluhopisovém trhu, že nebude zpřísňovat měnovou politiku, dokud nebude zřejmé, že se lidé vrátí do práce.

Výnosy dluhopisů státní pokladny USA v poslední době vzrostly, přičemž se soustřeďuje na riziko potenciálního zvýšení inflace, když USA rozšiřuje svůj očkovací program proti koronaviru, plánují další fiskální výdaje a směřují k postpandemickému znovuotevření ekonomiky.

Ceny na finančních trzích mají lepší perspektivu pro americkou ekonomiku a "to je vhodné", řekl viceprezident Fedu Richard Clarida pro Americkou obchodní komoru v Austrálii.

Je proto předčasné hovořit o takzvaném "vyprchání" trhu kvůli reakci na změnu nákupů dluhopisů Fedem. Podle Claridu je nastavení měnové politiky vhodné nejen pro teď, ale i pro zbytek roku.

@MartinKristoff_CFDworld, CFD World

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím