Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
08.07.2019 3 minuty čtení

8.7.2019: Rakeťák Trump, prohrávající Apex Legends a vyšší ceny pro taxikáře

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Tak zase hezky zpátky do práce. Nejdříve si ve čtvrtek odpočinul americký trh při oslavách Dne nezávislosti, v pátek jsme si zase prodloužili víkend u nás díky Cyrilu a Metodějovi. Tak snad jste nabrali dostatek nových sil na celý týden, čeká nás toho opravdu mnoho, ať už na světových trzích, tak i v rámci Warengo. Úspěšný den!

-----

Slova dne

"Pokud bychom měli Fed, který sníží úrokové sázby, byli bychom jako raketa."

 Americkému prezidentu Donaldu Trumpovi se nelíbí, že Fed sice možnost snížení úrokových sazeb v letošním roce nevylučuje, ale konkrétní kroky zatím nepodnikl. Podle Trumpa by snížení úrokových sazeb vedlo k významnému ekonomickému růstu. I tak je však přesvědčen o tom, že americké trhy budou letos překonávat další rekordy.

-----

Vítěz a poražený

 Azul +12,41 % (38,05 USD)

Páteční den byl na americké burze díky mnohým dovoleným poměrně ospalý, to však nezabránilo jihoamerickým aerolinkám v impozantním růstu. Kromě aerolinek Azul rostly také akcie Gol Linhas Aéreas Inteligentes (+17,19 %) a Copa Holdings (+7,53 %). To vše díky rostoucím kapacitám i zvýšenému zájmu jihoamerických cestujících. Parabéns!

 Electronic Arts -4,60 % (93,60 USD)

Až příliš velká očekávání měl trh od druhé série herního hitu Apex Legends, který vývojářské studio z Redwood City uvedlo na trh minulý týden v úterý. Mnozí analytici se shodli na tom, že Apex Legends zatím neprokázal, že může být tak úspěšný, jako například konkurenční Fortnite. Akcie začaly klesat už ve středu, den po vydání hry.

 

-----

Hlavní události

 Restrukturalizace Deutsche Bank připravena

Největší německá banka Deutsche Bank představila schválený restrukturalizační plán, který má pomoci zlepšit její hospodářské výsledky. Už ve druhém čtvrtletí letošního roku musejí akcionáři počítat s čistou ztrátou 2,8 miliardy eur, do roku 2022 s mimořádnými náklady ve výši 7,4 miliardy eur. O práci během té doby přijde až 18 tisíc zaměstnanců.

 Podílovým fondům se daří

Jak informovala společnost Broker Consulting, podílové fondy v prvním pololetí 2019 vydělávaly. Nejlépe si vedly akciové fondy, které se zhodnotily v průměru o téměř 13 procent hodnoty. Dluhopisové fondy vydělaly 3,6 procenta, fondy peněžního trhu byly 0,5 procenta v plusu. Češi mají v podílových fondech uloženo 511,1 miliardy korun.

 Praha chce povolit vyšší ceny taxikářům

Pražský magistrát chce po 13 letech povolit taxikářům vyšší ceny. Nejvyšší možná cena za kilometr by se měla zvýšit o osm korun na 36 korun, nástupní sazba o 20 korun na 60 korun a minuta čekání o korunu na sedm korun. Podle propočtů by si průměrný řidič vozu Škoda Octavia při takto stanovených cenách vydělal měsíčně téměř 30 tisíc korun.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

 

#newsletter #byznys #trump #azul #electronicarts #deutschebank #fondy #taxi

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím