02.03.2021 3 minuty čtení

Zpráva pro investory Colliers Global Capital Markets 2021

Pokud jde o nemovitosti, prvotřídní kanceláře v zajímavých lokalitách nadále zůstávají hlavním investičním cílem. Rozmach zažívá logistika a nové příležitosti přicházejí v oblastech hoteliérství a pohostinství, kde investoři očekávají slevy.

Pokud jde o nemovitosti, prvotřídní kanceláře v zajímavých lokalitách nadále zůstávají hlavním investičním cílem. Rozmach zažívá logistika a nové příležitosti přicházejí v oblastech hoteliérství a pohostinství, kde investoři očekávají slevy. Globálně roste zájem o investice ve všech segmentech realit, i těch alternativních, jako jsou datová centra, seniorské bydlení nebo aktiva v oblasti přírodních věd a biotechnologie. To jsou klíčové body nové zprávy pro investory Global Capital Markets 2021 Investor Outlook společnosti Colliers.

Dle studie Colliers vzrostou globální investice do nemovitostí v druhé polovině roku 2021 o 50 %.

Český trh nemovitostí

„Už nějakou dobu tvrdíme, že investice do nemovitostí jsou velmi atraktivní. Tato zpráva je potvrzením, že téměř všichni investoři očekávají nárůst svých portfolií. Odráží to také situaci na českém trhu. Nabídka je zde navíc tak omezená a poptávka tak silná, že vidíme pokračující tlak na tvorbu cen u většiny typů nemovitostí.

Stále očekáváme, že investice zakoupená za dnešní poptávkové ceny bude vypadat jako vynikající nákup v relativně krátkodobém horizontu. Kanceláře, rezidenční a logistické služby jsou i v Česku nejatraktivnějšími odvětvími, ale registrujeme také zájem o výrobu, maloobchod, hotely a další odvětví,“ uvedl Andy Thompson, ředitel investičního oddělení, Colliers International Česká republika.

Ryze českých investorů je pomálu

Česká republika samozřejmě neuniká z hledáčku zahraničních investorů. Primárně v Praze, ale i v dalších regionech ČR projevují zájem především silné mezinárodní investorské skupiny. Chuť investovat také dlouhodobě deklarujeme my v PSN.

Jako jeden z mála investorů disponujeme vlastním kapitálem, nejsme závislí na bankovních úvěrech nebo cizích investorech. Jsme česká rodinná firma, nestojí za námi žádná složitá struktura v zahraničí. I proto dokážeme reagovat velmi rychle.

Majitelům nabízíme férový odhad a peníze takřka na počkání. Poradíme si i se složitými právními otázkami. Jako česká společnost si vážíme architektury a historického odkazu. Usilujeme o to, aby s námi domy vzkvétaly.

Pokud prodáváte nemovitost a hledáte českého investora, právě jste ho našli. Akviziční tým PSN je připraven Vám podat pomocnou ruku.

KONTAKTUJTE NÁS

https://psnkupuje.cz/kontakty

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.