Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
01.03.2021 2 minuty čtení

Developer logistických nemovitostí VGP loni významně posílil. Čistý zisk meziročně vzrostl o 80,4 %

Na trhu komerčních nemovitostí je možné sledovat rostoucí poptávku po sektorech, které jsou méně ovlivněny vládními omezeními a trh průmyslových a logistických nemovitostí je zářným příkladem.

Skupina VGP, evropský poskytovatel prémiových logistických a industriálních nemovitostí, který má v portfoliu 77 parků po celé Evropě a z toho 14 v České republice, dosáhla navzdory probíhající pandemii covidu-19 v loňském roce rekordního čistého zisku ve výši 370,9 milionů eur, což představuje meziroční nárůst o 80,4 %.

Celkové příjmy z pronájmu meziročně vzrostly o 19,5 % na 185,2 milionů eur. Téměř všechny splatné platby byly i přes probíhající pandemii koronaviru obdrženy včas. Příjmy z nově podepsaných a obnovených nájemních smluv činily 45,2 milionů eur. Loni bylo na trh dodáno rekordních 27 projektů o celkové pronajímatelné ploše 531 000 m² a ke konci roku bylo ve výstavbě rekordních 33 budov o rozloze 869 000 m². Společnost zároveň rozšířila svůj pozemkový fond o 2,57 milionů m² developerských pozemků a dalších 2,2 milionů m² s podmínkou získání příslušných povolení.

Výkonný ředitel VGP Jan Van Geet, komentuje: „Loňský rok byl pro VGP v mnoha ohledech transformativní. Posílili jsme naše týmy napříč celým spektrem, včetně logistiky poslední míle a expertizy v oblasti obnovitelných zdrojů, která vylepší nabídku našich produktů a prohloubí spolupráci s klienty. Navzdory nečekaným výzvám jsme vytvořili základ pro růst vlastního kapitálu, který vzrostl ze 700 milionů eur v loňském roce na dnešních 1,3 miliardy eur. Pokud jde o roku 2021, tak vidíme, že provozní trendy jsou stejně silné a pokračují, což nás vede k přesvědčení, že tento rok by mohl být rovněž dobrý.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím