Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
28.02.2021 6 minut čtení

Jak vypadá finanční mentalita, kterou úspěšní lidé používají, aby jim pomohla rozšířit jejich bohatství?

Finanční zdraví každého z nás se zcela zásadně odvíjí od toho, jak o penězích smýšlíme, co pro nás znamenají a jaké s nimi máme spojené emoce. Tato mentalita však zároveň do jisté míry může predikovat, jak bude vypadat naše finanční budoucnost.

Když peníze vnímáte pozitivně, je mnohem pravděpodobnější, že nebudete mít výrazný problém zodpovědně spořit i utrácet. Naproti tomu negativní korelace spojené s penězi často vedou k náchylnosti k vytváření si škodlivých finančních návyků.

Nedávný průzkum s názvem "Mind Over Money: How Optimism Connects to Financial Health", jež provedla americká Frost Bank, přišel s tím, že optimisté mají až sedmkrát větší pravděpodobnost, že se budou těšit lepšímu finančnímu zdraví než pesimisté.

"Vaše mentalita v důsledku předpovídá, jaký bude váš…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Mozna se to na prvni pohled nemusi zdat ve svetle vsech investic a moznosti, jak zbohatnout, ale tento clanek ma svou hloubku je to jakysi edge, ktery rozhoduje...moudrost je v knihach, zkusenostech a otevrene mysli...dekuji za super clanek.

    +1
  • S článkem jednoznačně souhlasím a kapku se otevřu... Díky mému otci, kterého moje skvělá matka půl života živila, jsem si řekl, že takhle nikdy skončit nechci! A "zatím" se mi to, myslím, daří dobře... 🙏 I díky Warengu, kde jsem zjistil, že hodně věcí, které popisujete zde, jsem používal i před tím (asi mě opravdu naučil život)...

    +1
Doporučené příspěvky
7 minut
8 minut
7 minut
6 minut
6 minut
5 minut
6 minut
8 minut
7 minut
8 minut
7 minut
6 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
7 minut
8 minut
7 minut
6 minut
6 minut
5 minut
6 minut
8 minut
7 minut
8 minut
7 minut
6 minut