Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
26.02.2021 3 minuty čtení

Jak Nová EU Crowdfundingová Regulace Přináší Nové Příležitosti

Nemovitosti jsou již odjakživa oblíbenou investiční volbou. Jedná se o výrazně méně volatilní formu investic, než je například akciový trh.

Nemovitosti jsou již odjakživa  oblíbenou investiční volbou. Jedná se o výrazně méně volatilní formu investic, než je například akciový trh. Ať už se jedná o novostavbu v prestižní lokalitě k pronájmu, obchod na sídlišti nebo byt k pronájmu, nemovitost nabízí investorům šanci získat hmotný majetek a vytvořit další zdroj příjmů.

I přes tyto výhody byla do nedávna šance vstoupit do světa realitních investic omezena na ty, kteří mají dostatek kapitálu, aby dosáhli na vysoké ceny nemovitostí. Takové překážky znamenají, že většina investic do nemovitostí byla přístupná pouze jednotlivcům s dostupným kapitálem potřebným k financování projektu. 

Počátky skupinového financování nemovitostí začli v roce 2012 přijetím zákona Jumpstart Our Business Startups (JOBS) ve Spojených státech. Zákon o JOBS umožňoval neakreditovaným investorům investovat také do nemovitostí. Vlastníci a developeři díky tomu mohli začít veřejně nabízet investice do svých projektů a snadněji získávat kapitál.

Skupinové financování nemovitostí poskytuje solidní výhody investorům i vývojářům projektů

Realitní crowdfunding dává novým skupinám investorů možnost investovat do nemovitostí a to již od malých částek. Překážky vstupu jsou mnohem nižší a je mnohem snazší diverzifikovat své investiční portfolio. Crowdfunding také nabízí developerům rychlou likviditu a optimální efektivnější využívání hotovosti, zatímco investoři mohou využívat výhod investic do nemovitostí ze svých notebooků a telefonů.

V Evropském kontextu byly finanční a regulační překážky vstupu historicky nižší než ve Spojených státech, a proto crowdfunding nemovitostí zaznamenal v regionu rychlý vzestup. V posledních letech byla v mnoha evropských zemích přijata legislativa za účelem ochrany investorů a regulace trhu. 5. října 2020 schválil Evropský parlament konečné znění nařízení o evropských poskytovatelích služeb skupinového financování pro podniky. 

Některé z klíčových předností:

  • Každý provozovatel crowdfundingové platformy bude moci požádat o Evropskou licenci „European Enterprise Crowdfunding Service Provider“ (ECSP)
  • Působnost licence je pro celou EU
  • Maximální velikost každého projektu nesmí překročit 5 milionů EUR. 

Pokud si chcete dozvědět více o nové regulaci crowdfundingu a jeho vývoji, přečtěte si plnou verzi článku (v angličtině) na našem blogu.

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím