Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
25.02.2021 2 minuty čtení

Apple Watch mohou odhalit příznaky COVID-19

Je to možné?

Lékařské vyšetřování v USA dokázalo oddělit pacienty s koronaviry díky změnám srdeční frekvence

Některé chytré hodinky - například ty, které vyrábí společnost Apple Inc.  ($AAPL ) - jsou schopny detekovat možné případy pozitivity COVID-19 několik dní před nástupem příznaků. Vyplynulo to ze dvou samostatných studií provedených Icahnskou lékařskou fakultou na Mount Sinai (ISMMS) v New Yorku a výzkumníky ze Stanford University v Kalifornii.

Variabilita srdeční frekvence:  Studii provedenou společností ISMMS provedlo 300 zdravotnických pracovníků lékařské školy - na které byly testovány hodinky Apple - v období od 29. dubna do 29. září 2020. Výsledky ukazují, že zařízení umožňuje detekovat možné Případy COVID-19 díky jemným změnám v srdečním rytmu až sedm dní před nástupem příznaků. Zejména se ukázalo, že pro výzkum je zásadní variabilita srdeční frekvence, představovaná časovým intervalem mezi jedním úderem a druhým. COVID-19-pozitivní jedinci vykazovali nižší variaci srdeční frekvence než zdraví jedinci.

Narušení nervového systému:  Jedná se o opačný proces, než jaký je pozorován v medicíně. Ve skutečnosti má zdravé tělo se zdravým kardiovaskulárním systémem v klidu často nepravidelný srdeční rytmus a znatelné změny srdeční frekvence. Na druhé straně u jedinců trpících kardiovaskulárními chorobami špatná srdeční variace naznačuje poruchu nervového systému.

Cílem je identifikovat infekce:  „Už jsme věděli, že markery variability srdeční frekvence se mění s vývojem zánětu v těle a COVID-19 je neuvěřitelně zánětlivá událost,“ řekl Rob Hirten, odborný asistent medicíny na Icahnské lékařské fakultě na hoře Sinaj. „Naším cílem bylo použít nástroje k identifikaci infekcí v době infekce nebo dříve, než lidé věděli, že jsou nemocní,“ dodal Hirten.

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
8 minut
5 minut
5 minut
5 minut
7 minut
8 minut
8 minut
5 minut
8 minut
5 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
8 minut
5 minut
5 minut
5 minut
7 minut
8 minut
8 minut
5 minut
8 minut
5 minut