Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
25.02.2021 10 minut čtení

Krutá pravda o pasivním příjmu a finanční svobodě: Tohle pro vás může být lepší alternativa

Dostatek pasivního příjmu pro pokrytí vašich životních nákladů je považován za absolutní vrchol finanční svobody. V takové situaci totiž můžete dny trávit děláním toho, co vás dělá nejšťastnějšími. Má to ale háček: takového stavu nedosáhnete zítra.

Pasivní příjem patří k "nejlukrativnějším" klíčovým slovům, které lze ve světě financí a investování použít. Všichni vědí, že jde o klíčovou složku finanční svobody. Když proto dokážete druhé přesvědčit, že jim k němu ukážete zaručenou cestu, pohrnou se k vám jako šílení a budou za know-how ochotni štědře zaplatit. 

Proto lze na internetu najít hromadu článků, videí ale i influencerů, kteří vám nabízejí údajně "snadný způsob", jak můžete začít hned zítra generovat pasivní příjem a nejpozději do pár měsíců dosáhnout finanční…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +77
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • No v principu lze souhlasit, ale pro slušný pasivní příjem stačí 5.000.000 Kč. Tolik jsem investoval já a dnes sklízím 1000 USD měsíčně. \A to zdaleka ne vše jsem investoval do dividendových akcií. Ale výnosy z dividend mám samozřejmě výrazně vyšší, než 3,5%, výnosy z dividend mám měsíčně, takže je mohu ihned reinvestovat do dalších příjmů z dividend, takže dividendový příjem prakticky roste každý měsíc (nepatrně, ale roste). Za 12 měsíců nebo řekněme 60 měsíců už to znát je. Druhou možností jsou investice do růstových akcií, ale to už vyžaduje zkušenost a potřebu dosahovat růstu 15-30% ročně. Po navýšení investičního účtu na určitou částku lze pak postupným odprodejem akcií generovat měsíční pasivní účet. Pokud své portfolio dobře spravujete, není nutné, aby vám investiční účet klesal.

  +29
  • z 5 milionu mít jen 1000 USD v hrubém je fakt málo, to je lepší to rovnou nasypat do nemovitostí

   -6
  • @jarekTomes mit z 5 mega 21000 měsíčně je velice dobré a hodláme si tvrdit, že budete dlouho hledat než narazíte na nemovitost, která vám to bude generovat. (Nutné započítat i náklady na správu a obsazenost nemovitosti v daném regionu)

   +7
  • @jarekTomes Musíte lépe číst... Do dividendových akcií jsem investoval zhruba polovinu. Dividendový výnos mám od 7-15%, to považuji za slušné.

   +3
  • @jakubBlazek Také si myslím, že to není špatné.... Po 3 letech po splnění časového testu prodám spoustu akcií, které už příliš neporostou a nevyplácejí rozumné dividendy, za utržené peníze ještě více navýším příjmové akcie. Mohl bych to udělat již dnes, ale proč neušetřit na dani že...

   +5
  • Rád bych poprosil o tip, kde dnes takové dividendy nabízí... Děkuji předem :)

   +1
  • @gandibob Podívejte se zpátky na mé příspěvky, zrovna nedávno jsem je tu vypsal...

   0
  • @gandibob Stačí sledovat mé příspěvky...

   +2
  • Krásná práce!

   0
  • @jarekTomes Do nemovitost(i) :D

   +1
  • @jarekTomes okolo 5% výnosu z dividend/odprodejů ti přijde málo?Tak se pochlub kolik máš ty výnosy z tvého portfolia,jak je velké a jak dlouho jsi ho budoval a z čeho se skládá?

   0
  • @ondrejHromek já se nechci chlubit, ale mám 6. rok po sobě 25-35% obyčejná swing trading pozice 1-6 měsíců.

   0
  • @jarekTomes začal jsem na 10k USD teď po 6 letech skoro 70k USD, není to moc, ale je to konstantní

   0
  • @jarekTomes Mícháte hrušky s jablky.... Tady není řeč o celkových výnosech, ale o dividendových výnosech, není umění mít výnos třeba 100%, takových akcií mám v portfoliu dost. Některé i přes 500%. Ale já investuji komplexně - do příjmových i růstových akcií. Průměrný výnos mám kolem 30%, který je samozřejmě snižován právě příjmovými akciemi, kde je výnos kolem 8-12%.  protože myslím dopředu a chráním se pro případ jakékoliv burzovní krize, zajišťuji si příjmovými akciemi pravidelné pasivní příjmy. O swingovém obchodování ani dennímu tradingu zde nepadlo ani slovo. Pokud se zde chcete chlubit, srovnávejte srovnatelné... Jinak vám samozřejmě dobré výnosy ze srdce přeji stejně jako každému investorovi.

   +3
 • Dobrý článek, akorát tam není jeden nejvíce důležitý fakt: INFLACE 

  Pokud chcete mít za 30 let pasivní příjem, který pokryje náklady dejme tomu 400 000 Kč ročně v roce 2051 budete reálně potřebovat minimálně 800 000 Kč.. ne li více 

  Pro kvalitní pasivní příjem je potřeba na začátku investovat fakt hodně peněz a úsilí, ale pak to díky compoundu stojí za to. 

  Pasivní příjem je vážně na dlouhé roky, ale pak to stojí za to :)

  +6
  • @jarekTomes Souhlas, inflaci jsem vynechal schválně, aby byly jasné hlavně ty základní mechanismy budování pasivního příjmu.

   +2
 • Konečně! Díky za super článek. My se vydali cestou pasivní příjmu formou měsíčních výnosů z investic. Klienti si z výnosů platí měsíční splátky úvěrů, leasingů a hypoték. Zapomeňte hlavně na všechny projekty Cash Warriors a jiné nesmysly.

  +6
 • Samozřejmě osekání zbytných výdajů je určitě fajn varianta, ale navrhovat člověku v 30 letech, aby osekávál příjmy mi přijde mimo. Naopak by měl spíš mít mindset, kdy by se měl starat o to, jak je navýšit. To je cesta.

  +1
  • Jsem 30-ti lety člověk a díky filozofii osekáním příjmů dokážu uspořit 50% rodinných příjmu aniž by to omezovalo rodinu. Zároveň to jde ale v ruku v ruce s tím navyšováním příjmu... Prostě musí se dělat oboje ale s rozumem.

   +2
  • @marekChudarek O osekávání příjmů ale není řeč, naopak o osekávání výdajů + pokud je to možné, tak snaze navýšit příjmy. 😉

   0
 • Super článek. Ale za mě jsou 3 způsoby jak to urychlit. 

  1. Snížit náklady

  2. Zvýšit zisky

  3. Zvýšit zhodnocení (které mi v článku chybělo)

  +1
  • @maroun2 Zhodnocení je na diskuzi, samozřejmě by jej šlo teoreticky třeba zdvojnásobit, ale to bude asi hodně subjektivní člověk od člověka. Šlo mi spíš o to ukázat mechanismy, jak i při relativně malém/konzervativním zhodnocení lze celý proces urychlit, aniž by člověk např. musel jít do většího investičního rizika.

   0
 • Dobrá teorie. Chybí tam vliv inflace, za 38 let resp. 13 let ukrojí velkou část úspor. Ale fakt je, co neutratíš , to můžeš zhodnotit. Díky za důvod k zamyšlení nad zlozvyky při nákupech.

  +1
  • @jirigeorge Inflaci jsem vynechal schválně, šlo mi o to ukázat základní procesy, kterými lze hýbat s rychlostí budování pasivního příjmu, aniž by člověk musel např. v rámci investování jít do většího rizika s nadějí na větší zhodnocení. Inflace je ale samozřejmě všudypřítomná a vždycky je potřeba na ni nepřestat myslet. 👍

   +1
 • Ještě je tu možnost, navýšit riziko a nastavit si vyšší roční zhodnocení.

  0
  • Ta možnost tu je ale obávám se že není pro amatéry :)

   +3
  • @kirtapAjarg Ano, samozřejmě další možnost. Snažil jsem se ale ukázat alternativy pro ty investory, kteří mají raději konzervativnější aktiva a nechtějí třeba jít do vyššího rizika.

   0
 • Hodně pěkný článek a diskuze.

  0
Doporučené příspěvky
8 minut
9 minut
7 minut
9 minut
7 minut
6 minut
6 minut
5 minut
7 minut
6 minut
9 minut
4 minuty
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
8 minut
9 minut
7 minut
9 minut
7 minut
6 minut
6 minut
5 minut
7 minut
6 minut
9 minut
4 minuty