Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
24.02.2021 3 minuty čtení

Osobnosti kryptosvěta: Jesse Powell

Když už je kolem Krakenu tolik vzruchu ... podívejme se na jednoho z jeho zakladatelů 🐙

V posledních dnech jsme zaznamenali značnou vlnu kritiky na kryptoměnovú burzu Kraken, kvůli častým výpadkům stránek či API, a to zejména v dobách největších kurzových výkyvů - například předevčírem, když Bitcoin nebo Ethereum zaznamenali značné propady a mnozí klienti Krakenu přišli o celoživotní úspory. Podívejme se tedy na jednoho ze spoluzakladatelů této burzy, Jesse Powella.
 

Přestože o osobním životě spoluzakladatele Krakenu mnoho nevíme, pár zajímavostí se přece jen dá najít.

 

Absolvent Kalifornské státní univerzity, obor filozofie se zaměřením na etiku a právo, se v online světě aktivně pohybuje zhruba od roku 2001, kdy založil firmu Lewt, Inc., která v letech 2001-2011 poskytovala hráčům online videoher pomoc při správě účtů a ve hře nabytých "peněz". Mnozí tuto službu označují za jeho první kontakt s virtuálními měnami.
 

Kromě toho založil i firmu Ventures & Holdings, která podobně jako v předešlém případě poskytovala služby online hráčské komunitě, a ze které v roce 2007 vznikla galerie Verge, do roku 2010 největší galerie současného komerčního umění v Sacramentu.

 

Přímý kontakt s kryptoměnami přišel až v roce 2011, kdy navštívil prostory burzy MtGox v Tokiu, po jejich známém bezpečnostním úniku, a rozhodl se, že začne vyvíjet náhradu této služby, pokud by náhodou byla nucena ukončit provoz. A to se v roce 2014 skutečně i stalo. 

 

Dva roky detailního testování trvalo nové burze Kraken, aby spatřila světlo světa a začala budovat svou reputaci a postavení na celosvětovém krypto trhu. Burza zpočátku nabízela obchody s měnami Bitcoin, Litecoin a s eurami, později přidala další měny a obchodování s maržemi.


V současnosti je Powell silným zastáncem masové adopce bitcoinu a důrazným kritikem státních pokusů o nadměrnou regulaci kryptoměn. Je častým hostem mnoha relací, podcastů či rozhovorů, ve kterých si nedává servítky a častokrát ostře vystupuje proti generální prokuratuře sídlící v New Yorku. Výmluvným je jeden z jeho statusů na Twitteru -

 

"NY je ta urážlivá, kontrolující EX, s kterou jste se rozešli před třemi lety, ale která vás stále pronásleduje, vrhá stín na vaše nové vztahy a neni schopna akceptovat fakt, že jste se šťastně posunuli dál a že je vám lépe bez ni." Jesse Powell 

 

Uvidíme, jak se Powell postaví ke kritice, jejíž Kraken čelí poslední dny. Myslíte si, že burza své klienty odškodní?


 

Tým VirtualProperty


Zdroj ilustračního obrázku
 

 

#Bitcoin #kryptoměny #burza #Kraken

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • @VirtualProperty To vůbec nedokážu odhadnout. Asi možná ano, ale závisí kolik to dělá a zda mají nějaké pojištění apod. Soudní spor by byl pro Kraken velmi nepříjemný. Když před lety hackli NiceHash platformu rozhodli se její provozovatelé pro odskodnění poškozených těžařů ve 12 měsícíčních splátkách. Ale tam pravděpodobně nešlo o tak velikou sumu peněz. Jen tím chci říci, že způsobů jak se s problémem poprat je více.

    +1
    • Předpokládáme, že burzy jsou právně pojištěny proti mnoha možnostem. Některé články píší o tom, že lidé, kteří přišli o velké finance uložené na burze, obchodovali na páku, proti čemuž je burza chráněna. Otázkou však zůstává, co to udělá s reputací a dobrým jménem firmy, tehdy by byl nějaký ústupek určitě na místě.

      +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím