Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
23.02.2021 1 minuta čtení

Imperial News - Bitcoin propadává pod 50 000 USD a akciím dochází dech

Akciové trhy nemají za sebou příliš dobrý start do nového týdne. Analytici se začínají obávat, že by rostoucí výnosy mohly začít konkurovat akciím.

S téměř nulovými úrokovými sazbami, které neposkytují návratnost, pochází některá současná poptávka po akciích i od tradičních investorů s obligacemi.

Hlavním důvodem výrazného výkyvu na kryptoměnách jsou pravděpodobně skeptická vyjádření šéfky US ministerstva financí a bývalé šéfky Fedu vzhledem k bitcoinu a také víkendová vyjádření šéfa Tesly Elona Muska.

Janet Yellen varovala, že bitcoin je vysoce rizikovým aktivem, které může investorům způsobit ztrátu jejich prostředků. Jako prostředek směny se jeví jako extrémně neefektivní s ohledem na dlouhou dobu vypořádání jednotlivých transakcí. Yellenová kritizovala také vysokou energetickou náročnost těžby nových mincí.

Musk naznačil o víkendu, že "ocenění" bitcoinu a etherea se z některých ohledů zdá jako příliš vysoké. Před několika týdny Musk oznámil, že Tesla koupila bitcoiny za cca 1,5 mld. USD a hodlá přijímat tuto kryptoměnu jako možné platidlo za své vozy. Podle odhadů Tesla na nákupu k těmto dnům vytváří zisk cca 1 mld USD, což výrazně převyšuje zisky z výroby automobilů.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím