Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
22.02.2021 2 minuty čtení

BNP Paribas Real Estate: Developeři plánují další projekty

Pandemie plány developerů v maloobchodním segmentu zbrzdila, ale neutlumila. Jedním z důvodů je příchod nových značek na tuzemský trh.

V loňském roce, který v retailu zásadně ovlivnila omezení spjatá s Covid-19, přibylo 25 značek, většinou z oblasti módy a módních doplňků. Oproti tomu jich 14 museli zdejší zákazníci oželet, několik dalších významných nájemců ohlásilo redukci ploch nebo rovnou úpadek.

Vzhledem k podmínkám státní podpory a s tím spojené taktiky a strategie se skutečná kondice řady retailových hráčů, včetně gastra, projeví pravděpodobně již během prvního pololetí,“ konstatuje Markéta Křížová z investičního oddělení poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate, která zveřejnila aktuální analýzu zaměřenou na retail v ČR.

I přes obezřetnost přiměla budoucí očekávaná poptávka spotřebitelů spolu s důvěrou ve stabilitu maloobchodního trhu hned několik developerů pokračovat v ambiciózních plánech větších retailových projektů. Stavební boom pak zaznamenávají zejména retailové parky v okolí menších regionálních měst. Nic na tom nemění ani fakt konjunktury e-commerce. S loňskými 196 mld. Kč tržeb vzrostl meziročně o 26 %.

Už tradičně je téměř polovina developerských projektů soustředěna v metropoli a jejím okolí. Na jaře v roce 2021 se očekává dokončení hned dvou významných projektů: kancelářského a obchodního centra Bořislavka Centrum v Praze 6 (10 100 m2) a retailového projektu Spektrum Čestlice (6 600 m2). Dle plánu probíhá kompletní rekonstrukce a rozšíření OC Řepy na Praze 6 (14 500 m2), dokončení je naplánováno na přelom května a června 2021.

Více ZDE: RETREND.cz

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím