Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
18.02.2021 4 minuty čtení

Proč rád investuji do polovodičů?

Všichni dnes vědí, že počítačové čipy, nazývané také polovodiče, jsou „mozky“ elektroniky . Bez nich by neexistovaly žádné aplikace pro iPhone, Amazon Webstore nebo online zasílání zpráv.

Polovodiče byly také klíčovou součástí těchto objemných her Nintendo, které si možná pamatujete z 80. a 90. let. A v roce 1988 jich byl nedostatek. Bylo jich tak málo, že zaměstnanci v továrnách na čipy po celém Japonsku museli rušit dovolené a pracovat nepřetržitě. Stručně řečeno, toto omezovalo počet videoher, které Nintendo dokázalo fyzicky vyrobit.

 

 • Slyšeli jste o posledním nedostatku?

Japonská automobilka Toyota minulý měsíc ukončila provoz v San Antoniu. GM… Volkswagen… Ford… Honda… a Fiat Chrysler byli také nuceni nečinně provozovat své závody. GM ve…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +32
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Má druhá největší pozice s průměrnou nákupkou 38,51 USD :)

  +1
 • A vy jste nakoupil, Stanislave? Budoucnost v tom vidím stejně jako Vy, ovšem riziko, že Čína napadne Taiwan a pošle TSM do doby kamenné, tam je stále taky :-D

  0
  • Já nějaké akcie TSM vlastním již dlouho. Z toho, co říkáte, bych si hlavu nedělal... Ani Čína si nedovolí tak důležitou fabriku zastavit či riskovat, že ztratí první místo na světě ve výrobě čipů. Ono se to pak zpátky vrací velmi obtížně, viz krize Intelu..

   +1
 • Pěkný článek děkujeme. A není cena této akcie už moc vyšroubovaná?

  0
  • Podle mne ne, vyroste až na 200 USD, je to jen otázkou času...

   +1
  • @Stan1000 Také jsem si myslel, že už je cena této akcie velmi vysoká. Ale ta firmá má absolutní dominanci, takže do ní půjdu. Už i americký prezident Biden tlačí, aby navýšili dodávky.

   +1