Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.02.2021 2 minuty čtení

Central Group má za sebou prodejně nejlepší leden za posledních 10 let

V posledním čtvrtletí loňského roku se v Praze prodaly rekordní dva tisíce nových bytů. Prodejní statistiky největšího českého rezidenčního stavitele Central Group ukazují, že vysoké prodejní tempo se drží i na začátku letošního roku.

Jen během prvního měsíce se firmě podařilo prodat téměř 80 nových bytů, což z letošního ledna dělá nejsilnější úvod roku za posledních 10 let. Vysoký zájem o bydlení potvrzují i dnes zveřejněná čísla Fincentrum Hypoindexu, který hlásí nejsilnější první měsíc roku v historii tohoto ukazatele. Během ledna byly sjednány hypotéky v celkovém objemu 24,942 miliardy korun.

Central Group v letošním prvním měsíci prodal celkem 77 nových bytů, což je více než v dosud v rekordním roce 2016, kdy firma za celý rok prodala celkem 1.243 bytů.

„Leden bývá obvykle co do prodejů pomalejší. Letos jsme ale zaznamenali zvýšený zájem a prodali rekordních 77 bytů. Pokračuje tak vysoký zájem o nové byty z konce loňského roku, kdy se jen za poslední čtvrtletí v Praze prodalo 2.050 nových bytů,“ říká výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Jedním z hlavních důvodů rostoucího zájmu jsou dostupnější hypotéky

Zvýšený zájem o nové byty ukazuje i pohled na statistiky hypoték. V lednu byly dle Fincentrum Hypoindexu sjednány úvěry na bydlení o objemu 24,942 miliardy Kč, což je nejvyšší lednový objem v historii tohoto ukazatele. Jde tak o pokračování trendu z loňského roku, kdy byly dle Hypoindexu sjednány hypotéky v celkovém objemu 254 miliard Kč, což byl nový rekord.

Podobná data ukazuje i oficiální statistika České národní banky (ČNB), která za minulý rok udává dokonce 266 miliard korun. Ta na rozdíl od Hypoindexu zahrnuje data o hypotékách od všech bank a stavebních spořitelen a umožňuje rozlišit například i to, jaký objem připadá na nově uzavřené hypotéky a jakou část tvoří refinancování již dříve uzavřených úvěrů.

Více ZDE: RETREND.cz

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím