Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.02.2021 2 minuty čtení

Investice do Penny akcií, které mám nyní v hledáčku

Které takové akcie nyní sleduji?

Jak jsem již psal v dřívějším příspěvku, investice do tzv. PENNY akcií (to je do těch velmi laciných do cca 10 USD) mohou přinést vysoké procentuální zisky. Ale také nemusí, pozor na to. Takové investice je třeba dobře zvážit, moc u nich neriskovat.

 

Má stručná pravidla pro PENNY akcie:

1/ Dostatečná likvidita - denní objem zobchodovaných akcií

2/ Podnikatelský záměr, jeho udržitelnost

3/ Investice v souladu s mega trendy

4/ U biotechnologií musí mít vyvíjené preparáty nejlépe ve druhém či třetím stádiu zkoušek

5/ Dávat pozor na zadluženost -…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +38
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Myslím, že velmi zajímavou společností, kterou se jistě vyplatí sledovat je STEREOTAXIS, INC. ($STXS). Jedná se o inovativní firmu vyvíjející robotické technologie pro léčeni srdečních aritmií. Právě zveřejnila výborné výsledky svého hospodaření.

  +1
 • Zkuste také jádro, pane Socho, těžaři uranu ožívají: $URG, $CCJ

  +1
  • Já tedy okrajově sleduji spoustu těžařů, mnohé akcie se dají nakoupit za centy místo za dolary, těží uran, zlato, stříbro, měď i vzácné kovy.... Ale vidím to zatím na velmi dlouhou cestu k ziskům - na několik let. Proto raději investuji jinam...

   +1
 • Penny stocks jsou zajímavé, ale riskantní. Ze zde vypsaných akcií mám zhruba 7% portfolia v Tellurian, mají vynikající a hodně zkušený management. Zakladatel Tellurianu Charif Souki má již za sebou podobný příběh a úspěšný s Cheniere, v roce 2013 byl nejlépe placeným CEO v USA, tak proč by se mu to nepovedlo ještě jednou v projektu, kde je majoritním vlastníkem, obzvlášť teď, kdy poptávka po LNG značně roste.

  0
  • Souhlasím, penny akcie jsou vždy určitým riskem, právě proto do nich neinvestujeme žádný rozhodující kapitál... Pokud se jim povede dobře, vždy je čas přikoupit další akcie...

   +1
 • já mám na mušce $ SGLB, přední vývojář softwaru pro zajištění kvality v procesu pro komerční průmysl 3D kovového tisku

  0
 • Děkuji za zajímavé tipy. Já zkusil VXRT. Nedávno to vystřelilo na 20USD, část jsem uprodal a nyní kolem 8 USD uvažuji o navýšení pozice.

  0
  • Chce to více času, této akcii věřím, že ještě vystoupá...

   +2
 • "6/ Neinvestujeme do PENNY akcií více jak 10% investičních prostředků... Jsou to rizikové investice."

   

  Máte na mysli max. 10% za všechny uvedené akcie, tj. 0,5% na titul?

  0
  • Ne, ale máte-li na investice 100.000 Kč, rozhodně bych do Penny akcií nedal více jak 10.000 Kč - jsou to přece jen velmi rizikové akcie, které mohou velmi vydělat, ale také všechno prodělat... Takže neriskujeme velký finanční objem, potřebujeme investovat i do jistých akcií...

   +4
  • Předpokládám, že to bylo myšleno tak, že když máte 100 tisíc, tak 10 tisíc máte na "hraní" a počet titulů a koupený u akcii je jen na Vás.

   0
  • @pavelSchroder Tak autor byl rychlejší :) ale muselo to být o vteřinách

   0
  • @pavelSchroder  Ale uvažoval jste správně... :-)

   0
  • @Stan1000 Díky za vysvětlení.Mám trochu jiná pravidla risk managementu, ale ve finále to bude stejné - minimalizovat propady účtu

   Neobchoduji běžně jednotlivé akcie, takže nemám v pravidlech limity na sektory, obchodní styl, apod. Penny stock jsou samozřejmě rizikové, ale rozhodně najednou nezačnou všechny klesat.

    

   Můj přístup

   Podle volatility obchodovaného podkladu a historických / očekávaných gapů po zahrnutí plánovaného ztráty na 1 obchod stanovuji velikost pozice.

   Příklad. Chci riskovat 1% účtu / akcii, Očekávávám, že v průměru gapy / pohyby na které nemůžu reagovat budou 50% pohybu ceny (u penny asi klasika, u small cap v ETF které jsem obchodoval byly pohyby až o 30% standardem). 

   Jestli pokles akcie o 50% má způsobit max. 1% pokles účtu, musím nakoupit 1 titul max. za 2% účtu. Pokud nechci jít do pozice all-in, ale budu kalkulovat s jedním dokupem, tak 1 nákup provedu za 1% účtu.

   Pokud bych chtěl nakoupit všechny zde uvedené akcie, tak nakoupím na základě TA+FA za 20% účtu (20*1%) a obchod bude řídit klasicky dle TA, pokud FA neřekne něco jiného.

   0
  • Já to beru spíše jako takový sport - hru, kupuji třeba jen po 10 akciích, spíš si na tom ověřuji správný odhad. A škody tím pádem jsou naprosto minimální.... Ale pokud by se některá akcie výjimečně dobře chytla a vystoupala třeba na 15-20 USD, začal bych ji brát vážně, vždy je čas přikoupit stále za nízké ceny...

   +5
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím