Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
16.02.2021 1 minuta čtení

V Paříži plánují až 600 taxíků na vodík

Společnost HysetCo koupila pařížského provozovatele taxislužby Slota a chce flotilu 600 vozů na naftu postupně nahradit vodíkovými automobily Toyota Mirai. Letos plánuje postavit i dvě nové vodíkové čerpací stanice.

Společnost HysetCo se objevila na vodíkové scéně počátkem roku 2019, kdy Air Liquide, největší výrobce průmyslových plynů na světě, a firmy Idex a Société du Taxi Électriquie Parisien (STEP) s automobilkou Toyota založily společný podnik. Cílem projektu byl od počátku podle informací webu electrive.com rozvoj vodíkové dopravy a rozšíření stávající flotily vodíkových taxíků Hype – těch je nyní v provozu kolem stovky.

Původním záměrem bylo, aby Pařížanům sloužilo 600 vodíkových taxíků do konce roku 2020. Podle Franka Marotta, generálního ředitele Toyota France, „by tak vznikla největší vodíková flotila taxislužby na světě“. Naplnění takto ambiciozní mety nabralo zpoždění a řešením má být nová akvizice provozovatele taxislužby Slota. Podle prezidenta STEP Mathieu Gardiese za prodlevu mohou „neobvyklé okolnosti roku 2020“. Gardies také zdůraznil „kvalitu nových finančních partnerů a obnovení podpory ze strany Air Liquide“.

Více na ovodiku.cz.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím