Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
15.02.2021 2 minuty čtení

Accolade chystá u Kojetína robotické centrum pro on-line nakupování

Nová kvalifikovaná pracovní místa, rozvoj a ekonomický růst lokality.  To jsou hlavní přínosy spolupráce skupiny Accolade a stavitele průmyslových zón Panattoni, kteří připravují výstavbu odpovídající nejmodernějším světovým trendům.

Accolade a stavitele průmyslových zón Panattoni, kteří připravují výstavbu odpovídající nejmodernějším světovým trendům internetového maloobchodu a cílí na budoucí nájemce z ČR i zahraničí. Pokračuje tak rozsáhlá revitalizace zakonzervované plochy území bývalých usazovacích nádrží cukrovaru v Kojetíně na Olomoucku. Areál bude připraven tak, aby splnil potřeby jakéhokoli významného hráče v sektoru e-commerce. Projekt v hodnotě přesahující tři miliardy korun by mohl nabídnout v maximální kapacitě až 2 000 pracovních míst a měl by být dokončen do konce roku 2022.

„Současná podoba chystaného projektu je přesně dle našich představ a já jsem rád, že i přes krizi v jeho přípravě pokračujeme. I díky této investici se dle mého můžeme daleko lépe připravit na budoucí dopady pandemie. Navíc se dlouhodobě, stejně jako i jiná menší města, potýkáme s problematikou skladby populace, kdy nám mladí odchází za studiem do větších měst a později už se díky lepším, především ekonomickým, podmínkám nevrací zpět.

V oblasti občanské vybavenosti jsme za posledních několik let proinvestovali stovky milionů, abychom Kojetín pro mladé rodiny zatraktivnili. Pevně věřím, že výstavba parku pro moderní podnikání přivede nájemce, kteří nabídnou dobře placenou a kvalifikovanou práci všem obyvatelům a uplatnění najdou jak dělnické profese, tak vysokoškoláci. Dosud bylo jednání z obou stran velmi korektní a já jsem rád, že jsme pro rozvoj města získali silného a férového partnera,“ komentuje projekt Leoš Ptáček, starosta Kojetína.

Více ZDE: RETREND.cz

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím