Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
14.02.2021 10 minut čtení

Tomáš Daňhel ze Saxo Bank: "Obchodování bez komisí podle mě není dlouhodobě udržitelné, zadarmo není nic"

Na "kus řeči" jsme tentokrát virtuálně zasedli s relationship manažerem investiční banky Saxo Bank Tomášem Daňhelem. Probrali jsme loňský rok, pandemii, kryptoměny, Reddit, trend obchodování bez komisí, shortování akcií i výhled pro letošní rok.

Dobrý den Tomáši, předpokládám, že se shodneme, že loňský rok byla poměrně turbulentní jízda plná překvapení. Jak ji zvládla Saxo Bank? Zaznamenali jste rovněž vyšší zájem o investování a akciové trhy?

Minulý rok byl zcela odlišný od těch předchozích, a to ve všech aspektech. Na finančních trzích vládla volatilita, jakou jsme již dlouho nezažili. Pro Saxo Bank to přesto byl velmi úspěšný a v mnoha ohledech přelomový rok. Klientská depozita dosáhla rekordních 500 miliard DKK (80 miliard USD). Ačkoli se jedná o významný historický milník, rádi hledíme dopředu.

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Díky za rozhovor! Souhlasím s názorem, že obchodování bez komisí nebude standardem na věky. Osobně mnohem raději platím komise s vědomím, že budu mít špičkové služby, bezproblémové plnění za všech okolností a data o mých pozicích a obchodování budou v bezpečí a nikdo je nebude přeprodávat třetím stranám.

    +2
  • Nevím , ale mám pocit, že obchodování úplně zadarmo není a je spojeno s malým poplatkem. Obchodování s nízkým poplatkem výrazně rozšiřuje možnosti drobných investorů a dle mého názoru je to tak správné. Brečet nad tím mně připomíná  situaci,  jako kdyby se Česká  pošta zlobila, že jsou zadarmo emaily. Je to doba nových technologií, které přinesou změnu i do mnoha jiných segmentů.

    +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím