Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
10.02.2021 4 minuty čtení

Vesmírný závod právě začíná...

Nyní je správná doba k investování...

Space Race 2.0 je tady!

Nyní ... možná se ptáte ... Dobře, řekněme, že začínáme dělat cestování vesmírem snadné, rychlé a cenově dostupné. A co pak?

To je skvělá otázka. Koneckonců první vesmírný závod náhle skončil poté, co Neil Armstrong přistál na Měsíci. Po tomto mezníku lidský zájem o vesmír potemněl asi na padesát let. To se tentokrát nestane - a to proto, že zatímco první vesmírný závod byl o zasažení konečného cíle, Space Race 2.0 je o odemknutí nového vesmíru příležitostí.

O jakých příležitostech mluvím?

Existuje hodně…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +29
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Skvělý článek! Jediné na co bych rád upozornil je (ASTS) která vznikne spojením právě NPA (New Providence Acquisition Corp.) a AST & Science LLC. NPA nemá bohužel dnes prakticky žádnou hodnotu. Firma samotná je prakticky bezcenná. Přesto byla cena její akcie od 16. prosince (kdy byla vydána tato zpráva), vyhnána z 10usd na dnešních 22usd. Důvod proč AST & Science LLC neudělá vlastní IPO je z toho důvodu že nemají dostatek kapitálu a snaží se o urychlení procesu náběru investorů. Firma ale již oznámila že předpokládaná kapitalizace dosáhne přibližně 1,4 miliardy usd po spojení. Momentální kapitalizace (market cap) NPA je bohužel prozatím pouze 527mil usd. Nezapomínejme proto že investice do této nové společnosti je naprosto závislá na spojení ke kterému by mělo dojít do konce Q1 2021. Jednoduše řečeno aby mohla ASTS vůbec fungovat je potřeba vyhnat hodnotu NPA nahoru a to dost pravděpodobně právě ke kapitalizaci 1,4miliardy. Pokud ke spojení nedojde nebo se ukáže že technologie AST & Science LLC (které firma odmítla popsat do podrobna) nejsou tak dobré jak si investoři myslí mohlo by to mít pro obě společnosti katastrofální následky.

  +9
 • Já jsem velice zvědav, jak moc se na svůj vesmírný projekt Blue Origin zaměří Jeff Bezos poté, co opustí post CEO Amazonu, kdy mu pravděpodobně výrazně ubyde povinností. A jaké s ním má do budoucna plány.

  +1
  • Nemá příliš dobrou startovací pozici proti Elonu Muskovi, ale má peníze a svou cestu si jistě najde...

   +1
  • Přidávám se... konečně se do toho může obout :)

   0
 • Stanislave, máte nebo chystáte se otevřít pozici v některé ze zmiňovaných společností?

  Odebíráte The Daily 10X Stock Report z odkazu na konci článku?

  Díky za další zajímavý článek.

  0
  • Přiznám se, že nevlastním žádnou z vesmírných společností. Nejbližší mým představám je MAXR a do budoucna STARLINK, až bude veřejný... Na vesmírnou turistiku moc nevěřím. Ale MAXR  a STARLINK jsou služby, za které tisíce lidí rádi zaplatí...

   0
 • Jestli to chápu správně, tak teď lze koupit NPA, ale AST & Science bude vylistováno pod novým symbolem ASTS.

  Podobná diskuze byla nedávnu u Longview a to, že pokud se koupí teď "staré" NPA, tak to pak bude převedeno pod "nové" ASTS.

  Je to tak, ne?

  0
  • Ano i podle Yahoo Finance to tak bude...:

   - AST & Science LLC („AST SpaceMobile“) buduje první a jedinou vesmírnou celulární širokopásmovou síť přístupnou přímo ze standardních mobilních telefonů

   - AST SpaceMobile se stane veřejně obchodovatelným prostřednictvím obchodní kombinace s New Providence Acquisition Corp. (NASDAQ: NPA, NPAUU a NPAWW)

   - Kombinovaná společnost, která má odhadovanou hodnotu po transakci na úrovni 1,4 miliardy USD a bude uvedena na NASDAQ pod symbolem „ASTS“ po ukončení očekávané transakce v prvním čtvrtletí roku 2021

   +1
 • Super, díky za článek. Zvažoval jsem "vesmírné" etf, ale pravděpodobně to risknu s jednotlivým titulem (po hlubší analýze) i tak dík za tipy

  0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím