Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
10.02.2021 2 minuty čtení

DENNÍ GLOSA – Snížení globální akciové složky z -12,5 % na -25,0 %

Snížení globální akciové složky z -12,5 % na -25,0 %

Na Investičním výboru dne 3. února jsme se rozhodli snížit váhu globální akciové složky vůči benchmarkům z -12,5 % na -25,0 % mezi neutrálem a minimem. K tomuto kroku nás vedly primárně tři důvody. Zaprvé velice solidní výkonnost globálních akciových indexů od začátku letošního roku a za posledních 12 měsíců. Za druhé velmi vysoké globální akciové valuace. A zatřetí riziko zvýšené inflace vlivem bezprecedentního kvantitativního uvolňování klíčových centrálních bank a stále velice uvolněných fiskálních politik. Přitom dle historických statistik vždy platilo, že při zvýšené inflaci se akciím…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Zaujala mě informace, že "dle historických statistik vždy platilo, že při zvýšené inflaci se akciím příliš dobře nevedlo". Měl jsem za to, že inflace je právě důvodem, proč lidé převádějí finanční prostředky mimo jiné do akcií a jejich nominální cena tedy stoupá. Můžete mi vysvětlit pozadí toho vámi zmiňovaného jevu?

  0
  • Akciím se historicky dařilo dobře, když byla inflace umírněná poblíž inflačních cílů centrálních bank. Vysoká inflace historicky tlačila nahoru dluhopisové výnosy, což v DCF modelech vede k vyšší diskontní sazbě a nižší fundamentální vnitřní hodnotě akcie, a potažmo slabší akciové výkonnosti. Obecně při vyšších inflačních tlacích ma dneska většina společností problém přenést vyšší náklady do cen, takže ziskové marže trpí, stejně jako absolutní ziskovost. A nižší zisky zase negativně korelují s cenami akcií, historicky...čím nižší ziskovost, tím nižší ceny akcií.

   +1
  • @michalstupavsky Díky. Srozumitelné.

   0
 • @milan jen upozornění: při čtení na ipadu se možnost prokliknout na market neukazuje, vlastně celý ten vyhledávací řádek se zobrazuje špatně.

  0
  • Pavle myslíte tu horní lištu?

   0
  • @milan ano, vyhledávací pole se překrývá s těmi ikonkami, a ikonka marketu chybí úplně. Poslal bych vám klidně screen, ale ty sem asi vkládat nejdou.

   0
  • Jasně, @martin na to mrkne, díky za info

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím