01.07.2021 8 minut čtení

3 investiční a finanční kroky, kterými se můžete solidně pojistit proti možnému tržnímu kolapsu

Jako by růst z loňska akciovým trhům nestačil, vtrhly i do roku 2021 s vervou a počítadlo nových rekordních maxim indexů Wall Street zatím nezpomaluje. Jak dlouho ale tento stav vydrží? Měsíc? Dva? Rok? Podstatné je, jak se na možný pád chystáte.

Že jsou akciové trhy jako celek poměrně výrazně nadhodnocené, není žádná novinka. O nafukující se bublině se ostatně mezi analytiky hovoří už od loňského léta, kdy se pandemie stále nikam nechystala, ale trhy svůj jarní propad o několik desítek procent bez větších problémů celý smazaly a na podzim se pak vydaly výš a výš, přičemž tato býčí rally běží do dneška.

Byť nikdo nemáme věšteckou kouli a obzvláště dnes nemůžeme s žádnou přesností vědět, co se na trzích či ve světě stane za další měsíc, máme možnost ohlédnout se zpět…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +40
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Riziko pádu ceny akcií platí zejména pro růstové akcie, mnohem menší riziko je u příjmových akcií. Ty nám navíc část investice pravidelně vracejí... Proto já preferuji příjmové akcie a zde především uzavřené fondy, které vyplácejí nadstandardní dividendy, jsou složeny z mnoha akciových titulů. A i když jejich cena samozřejmě může také poklesnout, podstatné jsou pravidelné příjmy, které klesají poměrně málokdy... Samozřejmě se ale nevyhýbám ani růstovým akciím.

    +2