Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
07.02.2021 8 minut čtení

3 investiční a finanční kroky, kterými se můžete solidně pojistit proti možnému tržnímu kolapsu

Jako by růst z loňska akciovým trhům nestačil, vtrhly i do roku 2021 s vervou a počítadlo nových rekordních maxim indexů Wall Street zatím nezpomaluje. Jak dlouho ale tento stav vydrží? Měsíc? Dva? Rok? Podstatné je, jak se na možný pád chystáte.

Že jsou akciové trhy jako celek poměrně výrazně nadhodnocené, není žádná novinka. O nafukující se bublině se ostatně mezi analytiky hovoří už od loňského léta, kdy se pandemie stále nikam nechystala, ale trhy svůj jarní propad o několik desítek procent bez větších problémů celý smazaly a na podzim se pak vydaly výš a výš, přičemž tato býčí rally běží do dneška.

Byť nikdo nemáme věšteckou kouli a obzvláště dnes nemůžeme s žádnou přesností vědět, co se na trzích či ve světě stane za další měsíc, máme možnost ohlédnout se zpět…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +28
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Pěkný článek. Sice připomíná známé a obecně platné principy (mít plán, nepanikařit, investovat dlouhodobě...), ale pro nováčky je tohle opakování důležité.

  Drobně bych jej doplnil o pár rad (také známých a obecně platných):

  1) Určitě je dobré hodně diverzifikovat - a to nejen jednotlivými firmami ze stejných/podobných oborů, ale hlavně mezioborově.

  2) Když jsou akcie obecně drahé, je dobré se poohlédnout i po jiných třídách aktiv (nemovitosti, komodity, kryptoměny, dluhopisy...), čímž opět posílíte diverzifikaci (a tím i odolnost) svého portfolia.

  3) Poohlédnout se po alternativních investicích, které stojí mimo klasický finanční trh. Sem patří typicky sběratelství všeho možného (umění, alkohol, známky...), ale také investice do slibných projektů stojících mimo burzu. Příklad? Třeba připravované investiční kolo Warenga!

  +3
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky