Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
05.02.2021 1 minuta čtení

DENNÍ GLOSA – Americké akcie jsou extrémně předražené

Americké akcie jsou extrémně předražené

Již delší dobu se domnívám, že jsou americké akcie extrémně předražené. To ostatně dokládá i dnešní graf od americké brokerské společnosti Charles Schwab. Graf znázorňují podíl akcií v hlavním americkém akciovém indexu S&P 500, které mají valuační ukazatel forward P/E – podíl ceny akcie na očekávaném čistém ročním zisku na akcii v následujících 12 měsících – nad hodnotou 20. A světe div se, tento poměr je momentálně nejvyšší v historii. Činí přibližně 47 %, což je ještě o mnoho více než při technologické bublině na přelomu tisíciletí.

Především tedy z valuačních důvodů se domnívám, že jsou americké akcie extrémně předražené. Můj interní proprietární valuační model navíc indikuje, že průměrné roční očekávané výnosy amerických akcií pro střednědobý horizont příštích pěti let jsou dokonce mírně záporné! Kvůli tomu pak máme americké akcie v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům neboli srovnávacím indexům silně podvážené.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Akcie jsou předraženy, ale díky aplikacím Robinhood, Revolut a dalším, kde jsou desítky miliony uživatelů, kteří občas stále pomalu přikupují a přikupují tyto akcie to i díky tomu leze stále nahoru a nahoru a i když přijde časem propad, si mylslím nebude tak dramatický tak bylo před lety, jelikož dříve to ovlivňovali z velké části velké instituce, kdežto dnes je v investicích zapojena velká masa běžných lidí.

  +5
 • Dobrý den , souhlasím s Vámi , ale je nyní P/E ten odpovídající ukazatel "přehřátí" trhu? Když se podíváte na  trend P/E od roku 2011 (zvýšení 4x) , tak je skoro stejný jako trend na  S+ P500 (SPY) od roku 2011 je 3,5x.A ani pády v roce 2018 a 2020 na tom nic nezměnily.

  0
 • Na súčasných maximách čím skôr to spadne, tým lepšie. Lepšie to mať za sebou ako pred sebou. Buy the dip.

  0
 • A proto DCA a při propadu mít volný cash a vykoupit trh 😊

  0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím