03.02.2021 2 minuty čtení

Opakované investice - jak fungují?

Mnozí z vás již jistě investovali do kryptoměn a určitě jste zjistili, že takové investice mohou být velmi lukrativní, ale také mohou přinést velký stres.

Investování může být stresující

Každý snáší stres z investování jinak. Mnoho lidí se tomu také snaží zabránit. Ve světě kryptoměn najdete mnoho nástrojů, které vám mohou pomoci investovat, abyste zůstali klidní. Například rozšíření portfolia a investice do kryptoměn je jednou z možných forem zvládání stresu. Existuje však metoda, která se vyplatí a ušetří vám spoustu stresu.

Opakované investice

Metoda opakované investice je velmi jednoduchá. Jedná se o opakující se automatický nákup kryptoměn. Pro takovou investici se používá DCA (Dollar-Cost Averaging, průměrování nákladů v dolarech) a v pravidelných intervalech se investuje pevná částka v hotovosti. Tímto způsobem může být investování méně riskantní, efektivnější a šetří váš čas. V rámci této metody můžete zvolit investiční intervaly - týdenní, jednou za 2 týdny nebo měsíční. Je to stejně snadné jako zřízení pravidelné měsíční platby, například účtu za mobilní telefon.

Výhody pravidelné investice

Investice mohou být riskantní a je dobře, že se vyvíjejí nástroje, které investorům pomohou s rozložením rizika. S pravidelnými investicemi v menších částkách se snižuje celková volatilita, a proto jsou bezpečnější než jednorázový nákup za velkou částku, což vám může přinést větší ztrátu. Pokud jste začínající investoři, je tato metoda velmi vhodná. V každém případě ale pamatujte na zlaté pravidlo investování, nikdy neinvestujte více, než o kolik si můžete dovolit přijít. 

Jak začít

Pokud se však chcete dozvědět více o možnosti investování, kontaktujte nás nebo se připojte k našemu vzdělávacímu programu Platon Academy. Naučíte se vše, co potřebujete, a poté bez rizika vyzkoušíte první kroky v našem demo programu s naším PlatonCoin (PLTC). Nemusíte se starat o své peníze, peněženka, kterou nabízíme, je pojištěna až na 500 000 EUR, takže můžete vyzkoušet plný potenciál kryptoměn bez strachu ze ztráty vašich peněz.

Zdroj: bitcoinist.com

#investovani #kryptomeny #investice #platonfinance #platoncoin #DCA

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.