Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
02.02.2021 4 minuty čtení

Case Study: Raritní rekonstrukce Paláce Dlážděná

Společnost PSN působí na trhu nemovitostí již od roku 1991, dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí, mezi které patří mj. slavný Dům módy na Václavském náměstí v Praze, ikonický Tančící dům nebo skvostný Palác Dlážděná.

Společnost PSN působí na trhu nemovitostí již od roku 1991, dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí, mezi které patří mj. slavný Dům módy na Václavském náměstí v Praze, ikonický Tančící dům nebo skvostný Palác Dlážděná na Novém Městě pražském.

V duchu motta Probouzíme domy k životu hledáme jako zodpovědný investor nejlepší využití každé nemovitosti, vždy s respektem k unikátnímu historickému odkazu. Příkladem je právě Palác Dlážděná, neorenesanční perla v centru Prahy.

PAMÁTKOVÁ BUDOVA S PROBLEMATICKOU MINULOSTÍ

Palác Dlážděná se pojí se jménem slavného architekta Václava Sigmunda. Byl vystavěn dle jeho návrhů na konci 19. století. Historické kořeny však vedou až do prvopočátků ulice Dlážděná ve 14. století. Dokládají to archeologické nálezy torz i celých kusů středověkých nádob, objevené ve dvou historických studnách. Studny samotné představovaly další z řady historických překvapení, o která v průběhu rekonstrukce nebyla nouze. Archeologický průzkum odhalil také stopy původní měšťanské zástavby z přelomu 18. a 19. století.

I kvůli několika historizujícím vrstvám byl proces obnovy paláce velkou výzvou. Objekt byl navíc kvůli stavebním přestavbám v průběhu 20. století v horším technickém stavu, než se očekávalo.

„Interiéry i exteriéry objektu byly poznamenány úpravami, zejména přestavba z druhé poloviny 20. století objektu vzala mnohé z jeho historického vzhledu a kvality. Proto bylo snahou vrátit domu celkovou rekonstrukcí jeho původní reprezentativní a honosnou tvář, čistotu a materiálovou pravdivost,“ objasňuje cíle rekonstrukce architekt PSN Jakub Žoha.

Revitalizace problematického domu, která probíhala ve spolupráci se studiem Jakub Cigler Architekti, musela pochopitelně korespondovat s památkovou ochranou.

https://www.youtube.com/watch?v=-w546wb746A

PROMĚNA: LUXUSNÍ BYDLENÍ V HISTORICKÉM PALÁCI

Raritní projekt byl dokončen na konci roku 2020. Podařilo se vrátit paláci původní bytovou funkci, obnovit jeho historické genius loci, řemeslnou zručnost starých mistrů vkusně propojit s moderním detailem. Důraz byl kladen i na ekologickou udržitelnost a technologické vybavení. Přestože dýchá kouzlem starých časů, nabízí Palác Dlážděná nyní svým obyvatelům také maximální pohodlí.

„V budově jsme vytvořili širokou paletu bytů různých velikostí. Do čtvrtého patra jsou spíš menší bytové jednotky, které jsou prakticky dispozičně řešeny a obsahují historizující prvky. Ve vyšších patrech se nachází větší byty a penthousy. Dům je výjimečný i tím, že v bytech je schváleno pouze rezidenční dlouhodobé bydlení (vyjma 2. NP). Je tak odbouráno krátkodobé pronajímání bytů, výjimečný objekt v centru Prahy tedy bude sloužit především pro rezidenty a jejich klidné a příjemné bydlení “ poznamenává Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů PSN.

Uživatelský komfort ještě povyšují francouzská okna, prostorné balkony a vyhlídkové terasy na střeše budovy. Moderním výtahem se dá dostat i do suterénu, kde je k dispozici privátní wellness se saunou a posilovacími stroji. Vnitroblok slouží jako odpočinková zahrada. Pod ní se nachází podzemní garáže s automatizovaným systémem pro uložení vozidel.

Probouzíme domy k životu. Probudíme i ten Váš.

Tým profesionálů, letité zkušenosti a vlastní kapitál nám umožňují vdechnout nový život každému architektonickému skvostu, bez ohledu na to, jak náročné to je. Palác Dlážděná je důkazem.

Jako nový vlastník se zodpovědně postaráme o každou nemovitost, i tu Vaši!

Zachováváme hodnoty, které jste vytvořili.

Kontaktujte akviziční tým PSN

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím