Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
01.02.2021 3 minuty čtení

ECB je připravená použít všechny nástroje potřebné ke zvýšení inflace

"Evropská centrální banka je připravena využít všechny nástroje potřebné ke stimulaci inflace a pozorně sleduje zhodnocení eura," uvedl člen rady guvernérů Olli Rehn.

"Evropská centrální banka je připravena využít všechny nástroje potřebné ke stimulaci inflace a pozorně sleduje zhodnocení eura," uvedl člen rady guvernérů Olli Rehn.

"Jsme určitě připraveni použít a upravit všechny naše nástroje" uvedl finský guvernér v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Television a dodal: "Pozorně sledujeme vývoj směnného kurzu, zejména pokud jde o výhled inflace."

Rehn poznamenal, že několik jeho kolegů z Rady guvernérů včetně holandského guvernéra Klaase knot nedávno zvýšili možnost snížení úrokových sazeb.

ECB ke svému pandemickému stimulačnímu balíku přistoupila ještě během prosince, a zatímco prezidentka Christine Lagardeová uvedla, že oživení eurozóny je na dobré cestě, pomalý postup očkování a pokračující restrikce přispívají k nejistotě.

Rehn popsal výhled inflace v regionu jako "příliš nízký na jeho vkus a co je důležitější, příliš nízký pro společný cíl".

Inflace v eurozóně je v současnosti - 0,3 % ve srovnání se střednědobým cílem těsně pod 2 %. Skok směnného kurzu za poslední rok je jedním z faktorů, který tlačí ceny dolů, částečně snižováním dovozních nákladů.

"Nechtěl bych vstupovat do spekulací o jedné nebo druhé možnosti z našich monetárních nástrojů," uvedl Rehn. "Řekl bych jen, že jsme skutečně připraveni použít a upravit všechny naše nástroje podle potřeby."

Rehn také zdůraznil, že změna inflačního cíle ECB by se měla změnit na jasný, symetrický cíl 2 %. Předtím tvrdil, že takový posun by pomohl zvýšit očekávání po letech, ve kterých inflace zůstala příliš nízká navzdory bilionům eur měnových stimulů.

@MartinKristoff_CFDworld, CFD World

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím