30.01.2021 4 minuty čtení

Proč dnes nekupovat bitcoin? Investor, který první BTC koupil v roce 2013, radí počkat na jeden zásadní moment

Časování trhů je něco, co je mezi dlouhodobými investory považováno téměř za tabu. Nicméně nechat se v nesprávný okamžik zlákat euforií a nakoupit na vrcholu růstového trendu taky není žádný med. Jak to dnes s BTC vidí jeden z jeho brzkých investorů?

Existuje něco jako nejlepší čas, kdy nakoupit bitcoin? Jeden early adopter, který si prvních 2,5 bitcoinu pořídil skrz platformu LocalBitcoins již v roce 2013, kdy byla cena jednoho bitcoinu asi 100 $, pro portál Insider pod podmínkou zachování anonymity tvrdí, že ano.

Před sedmi lety ještě bylo vcelku běžné, že transakce bitcoinu probíhaly při osobním setkání, kde prodejce domluvené množství kryptoměny kupujícímu převedl skrz notebook nebo mobil. A prodejce byl tehdy za vydělaných cca 250 $ velmi vděčný, neboť s nákupem BTC sám údajně začal již v době, kdy měl jeden…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +61
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Kdo čeká, nemusí se dočkat. Obecně patří mezi nejlepší způsob pravidelné nakupování (DCA - dollar cost averaging). Nikdy se nesnažte časovat trh, proděláte.Co se týče dneška, kumulovat se mělo 2018-2020. Za mě byl rok 2020 posledním rokem, kdy si mohl průměrný člověk koupit jeden celý bitcoin. Uvidíme, zda je to pravda. 

  Člověk narazí na bitcoin ve chvíli, kdy je připravený a při ceně, kterou si zaslouží.

  +4
 • Vidíte na tom grafu Google trends malé kopečky okolo roku 2012? Dle mého názoru, až budou ty z roku 2017 tak malé, jak jsou teď ty předešlé. Pak teprve bude vrchol nové bubliny.

  +4
  • @maroun2 Zajímavá úvaha. 👍

   0
  • Podle mě byl rok 2017 dost specifický v tom že se Bitcoin dostal k široké veřejnosti a už tam je. Proto si nemyslím že google trends překoná rok 2017.

   +1
  • @jirkaDolezal1 odhaduje se, že bitcoin vlastní okolo 1 % populace. Proč si myslíte, že už dostal k veřejnosti? Možná o něm slyšeli, ale skoro nikdo ho nemá.

   +3
 • Já osobně dělám tak, že si vezmu pár tisíc Eur a nakoupím si to, až to bude dost na dně a prodám to až to bude lézt nahoru, neřešil bych, jestli je to teď max nebo ne, prostě něco vydělám a vypadnu.

  +1
 • Velmi riezvy pohlad, len to sa tu nerata z tzv. Musk tweet effektom :) Crypto beriem ako spekulaciu a ked tam chce niekto dat 2-5% svojho majetku to je ok, ale to co sa deje teraz vidiet presne co popisujete - skor bublina ako dobry cas na spekulaciu a buy in

  +1
  • @romanZavodsky Souhlasím Romane, Musk dnes jednoznačně na trzích patří mezi nejvlivnější lidi a myslím si, že v posledních týdnech jeho vliv výrazně vzrostl i díky WallStreetBets, což jsou dlouhodobě velcí fandové jeho kultu a nepochybně mají prsty i v části loňského růstu Tesly.

   +7
 • "Neinvestovaténé aktivum"

  Co prosím? Vždyť to bylo to nejsilnější aktivum za poslední desetiletí. Od začátku vzrostlo o 55 milionů procent. 

  nikdy v historii nebyl čas na špatný nákup, i kdyby  nějakej blbec každej cyklus odkupoval na nejvyšší ceně, měl by teď profit.

  Řekněme, že máte doma obraz a chcete ho prodat. Dneska vám za to Pavel nabídl 3 miliony. Vám se to zdá málo, a tak počkáte na jinou nabídku. Za 2 měsíce přijde Denisa a nabídne jenom 1 milion. - Budete brečet, že obraz je volatilní, nebo s prodejem počkáte?

  0
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky