12.07.2021 8 minut čtení

Peníze vás neudělají šťastnými? Tato nová studie přišla s opačným výsledkem a popírá známé klišé

Vědci z ekonomické fakulty Wharton School of the University of Pennsylvania publikovali výsledky své nové studie, jež jsou v rozporu s předchozími uznávanými závěry ohledně vlivů peněz na pocit štěstí. A stojí za nimi jeden potenciálně klíčový důvod.

Jaký vztah existuje mezi penězi a po všech stránkách kvalitním životem? Autor zmíněné studie Matthew Killingsworth, který se zabývá studiem lidského pocitu štěstí, uvádí, že v jeho oboru jde o nejintenzivněji studovanou otázku, která přirozeně velmi zajímá i jeho.

Aby se pokusil zase o kousek blíž přiblížit nalezení jednoznačné odpovědi, nasbíral 1,7 milionu datových bodů od 33 tisíc osob.

Úkolem účastníků během studie bylo během dne skrz aplikaci v telefonu zaznamenávat své emoce. Publikované výsledky studie dle jejího autora na rozdíl od…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +30
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • V dnešní době super drahých nemovitostí ani vyšší příjmy (násobky průměrných) nepomohou dostatečně.

  +2
 • Určitě by se mi spalo a žilo lépe.Jenze v ČR jsou stálé nízké platy a vysoké ceny na všechny výrobky i služby.Zaměstnavatelé jsou stálé lakomý myslí jen na sebe.Zanestnanci jsou otrávení a pak i odvádějí špatnou práci a tak to jde stále do kola ......

  +1
  • Takhle to funguje ve Vašem světě. Pokud neodvádíte dostatečně kvalitní práci, nemůžete si myslet, že bude kvalitně zaplacená a na druhé straně pokud lidem platíte málo, logicky nebudou odvádět kvalitní práci. Žijeme ve svobodné zemi, kde se každý může rozhodnout kde bude pracovat.

   +1
  • 0
  • Už půl roku sháním do týmu člověka, může mít tak 70-80kKč a nedaří se mi. Už jsem se kvůli tomu obrátil i na HR agenturu. Jistě, v západní Evropě by ekvivalentní platy byly vyšší, ale myslím, že za toto se Už dá celkem dobře žít.

   0
  • Všude platí mizerně i když děláte kvalitně taková je v ČR realita ,zaměstnavatelé prostě neumí lidí zaplatit......

   -1
  • A jaká je Vaše představa  o ucházející mzdě? A za jakou práci?

   0
  • Při dnešních cenách minimálně 60000 brutto.Z toho bych už ušetřil a mohl i investovat jak teď všichni doporučuji.Pracuji ve výrobě na lince ..

   0
  • Asi si musíte položit otázku, jaká je vaše přidána hodnota. Jestli je větší šance, že vás nahradí sofistikovaný robot a nebo zda přinášíte takový vklad, který činí vaši práci výjimečnou. Pokud je to bod dva, jistě tu šanci máte . Pokud ale spíše spadate do prvého případů, tak to místo dříve či později zmizí. jak jsem psal výše, záleží to na vaší specializaci. Hledám člověka za víc peněz a nemůžu ho najít.

   0
  • @MonteCristo Záleží taky o jakou práci jde. Ne každého ta daná práce bude bavit a bude jí dělat s radostí. Další úhel je, že dělník by se Vám na tuto pozici klidně přihlásil s vidinou 70k kč, ale jestli to má být pozice vysokého manažera, nebo třeba IT specialisty, tak tam taky nebude chtít dosadit dělníka, který danou práci nezvládne vykonávat dle Vašich představ :-)

   0
Doporučené příspěvky
7 minut
4 minuty
7 minut
8 minut
8 minut
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
6 minut
7 minut
5 minut
Doporučené příspěvky
7 minut
4 minuty
7 minut
8 minut
8 minut
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
6 minut
7 minut
5 minut