30.01.2021 6 minut čtení

5 dobrých důvodů, proč byste nyní měli investovat do zlata

Oblíbenost zlata v době nejistoty na akciovém trhu raketově roste. V takové chvíli však už platíte za zlato zbytečně vysokou cenu. Máte-li v úmyslu ho kupovat, proč ho raději nekoupit právě teď v době, kdy na akciovém trhu panuje relativní klid?

V loňském roce se na trhu se zlatem odehrála klasická situace. Jakmile zachvátila akciové trhy panika, začala cena zlata prudce růst a kulminovala až v srpnu. Největší zisky tak pochopitelně zaznamenali investoři, kteří drželi #zlato už začátkem loňského roku. Lidé, kteří se nechali strhnout jeho růstem, jsou nezřídka ve ztrátě, neboť drahý kov v druhé polovině roku už na svůj růst nenavázal. Přestože tak zlato za celý loňský rok připsalo na ceně více než 24 %, zdaleka ne každý investor dosáhl podobného zhodnocení.

Investice do zlata ve…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Pokud by někdo případně kupoval i fyzické zlato, je dobré zde zmínit, že při případném prodeji, se na něj nevztahuje DPH, jako tomu je např. u stříbra :)

  +3
  • díky za doplnění Petře. To už jsem slyšel, ale při psaní textu jesm si na to nevzpoměl. To je dost podstatná výhoda zlata oproti stříbru :-)

   0
  • @PatrikKudlacek Viem, že článok je o investičnom zlate a jeho nákupe v ČR, ale pretože sa tu začalo hovoriť aj o striebre, tak pokiaľ niekto cestuje a má o fyzické investičné striebro záujem, tak toto je v Nemecku tiež oslobodené od DPH, ale musíte si ho kúpiť v Nemecku. ;-)

   0
  • @romanPrachar tak to je super informace... díky :-)

   0
 • No moj nazor je ze zlato je skor Golden bug a ja osobne by som do toho vobec nesiel. Ano da sa to skusit casovat a ten vynos je podla dlzky obdobia 4,5-7% p.a.  Dobra analyza k tomu na Finaxe a to este zaratavali svoje plne poplatky - ist samostatne do ETF tak akcie to zlato porazia na long rune 

   https://www.finax.eu/sk/blog/investicia-do-zlata-nedostatky-a-nastrahy

  +2
 • Opravdu se domníváte, že nyní na akciovém trhu panuje relativní klid?

  +2
  • ve srovnání s tím, co se může dít, jakmile se začne trh propadat o desítky procent, ano :-) ...

   0
 • Já preferuji stříbro i přes potíže s DPH a vyšší volatilitou. Gold/Silver ratio mluví momentálně spíše pro stříbro než zlato a ke svému ATH má stříbro také ještě kus cesty.

  0
 • Jaký máte, Patriku, osobní náhled na platinu, o které se moc v mediích nehovoří.. ?

  0
  • Luďku to vám asi bohužel příliš neporadím. Jak asi tušíte, věnuji se hlavně akciíím a můj přesah do komodit je maximálně v rámci zlata, případně stříbra..platinu bohužel nesleduji...

   0