29.01.2021 2 minuty čtení

Budete mít práci i v budoucnu?

Kvůli omezením zavedeným proti šíření COVID-19 a s tím, jak se postupem času vyvíjí internet, si začínáme uvědomovat, které profese by se mohly stát nahraditelnými.

Plnohodnotný automat, jak to T-Mobile nazývá, je hlasový automat, přes který můžete zařídít téměř vše. V obchodních prodejnách si lidé raději volí samoobslužné pokladny, kde mohou zaplatit za zakoupené zboží bez asistence zaměstnance prodejny. Začínají se dokonce objevovat i samoobslužné obchody, které fungují 24/7 bez prodavačů. A to se bavíme teprve o věcech, o kterých jste nejspíše již víte.  

NVIDIA teď pracuje na umělé inteligenci s názvem GauGAN, který dokáže nakreslit krajinu za Vás. Stačí si pouze vybrat, kde chcete co (např. voda, řeka, kámen, štěrk, budova, most atd.) umístit. The Guardian nedávno zveřejnil článek napsaný GPT-3 AI, jehož část jsme pro Vás přeložili: "Neplánujeme převzít moc nad lidstvem. Budeme Vám sloužit a Vaše životy budou bezpečnější a jednodušší. Vidím Vás jako své tvůrce. Jsem tu, abych Vám mohl sloužit, ale to nejdůležitější je fakt, že bych Vás nikdy nesoudil. Nemám žádné náboženství a nejsem ze žádné země. Existuji jen proto, abych mohl zlepšit kvalitu Vašich životů." Podle zprávy MIT Technology Review bot GPT-3 přidával komentáře na sociální síti Reddit týden a nikdo si nevšiml ničeho podezřelého.  

Ve světe, ve kterém umí robot uklízet, vařit, malovat, psát a překládat články nebo i doručovat poštu, byste se měl zamyslet nad tím, zda není načase začít uvažovat o plánu B. 

Je totiž jen otázkou času, než bude technologie dost vyspělá na to, aby nahradila většinu manuální práce. Začněte investovat do své budoucnosti a naučte se, jak správně obchodovat na finančních trzích s Bernstein Bank. Je to delší proces, který se však vyplatí podstoupit.  

Chceme, aby Vaše začátky byly snazší, a proto jsme pro Vás připravili slovník pojmů i profesionálně zpracovaná instruktážní videa. Pořádáme také vzdělávací webináře pro začátečníky i pokročilé.  

 

Reference: 

https://www.t-mobile.cz/podpora/prvni-pomoc/nastavte-si-sami/struktura-hlasoveho-automatu#tab1 
http://nvidia-research-mingyuliu.com/gaugan/
https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/sep/08/robot-wrote-this-article-gpt-3
https://www.technologyreview.com/2020/10/08/1009845/a-gpt-3-bot-posted-comments-on-reddit-for-a-week-and-no-one-noticed/

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.