28.01.2021 3 minuty čtení

Proof of Keys

Co je to Proof of Keys den? Jak vznikl a kdy byl?

Každý týden píši newsletter pro investory. Pokud pro vás má tento newsletter přidanou hodnotu, nebo byste se chtěli dozvědět něco nejen o investování, zaregistrujte se k jeho odběru. Emaily chodí každou středu, pokud email nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Pokud máte dotaz, stačí odpovědět na tento email, nebo zanechat komentář.

-----------

Článek původně vyšel na mém blogu, kde se můžete i přihlásit k odběru. 

 

 

Každý rok 3.1. probíhá tzv. “Proof of Keys”. Jedná se o den, kde Bitcoinová komunita vybírá všechen bitcoin ze směnáren a jiných služeb, od kterých nevlastní privátní klíče.

Díky tomu komunita testuje, zda služby třetích stran opravdu vlastní bitcoin a jsou schopny ho poskytnout více uživatelům najednou.

Vyjádření podpory

Chcete vyjádřit podporu tomuto počinu? Můžete si třeba přidat do twitter handlu nebo jména na jiných sociálních sítí, následující znaky:

[Jan/3➞₿🔑∎]

Jan/3 - datum Proof of Keys dne

➞ - šipka symbolizuje, přesun a že se budete účastnit

₿ - symbol bitcoinu

🔑 - klíč symbolizuje soukromé klíče

∎ - symbol ukončení

Jak se zapojit?

Postup je jednoduchý, přihlašte se na všechny směnárny, burzy a jiné služby a přesuňte všechen bitcoin, který zde máte, na peněženku, ke které vlastníte privátní klíče. Peněženka by měla být důvěryhodná, ideálně hardwarová.

Jak to začalo?

Trace Mayer, velký propagátor bitcoinu a známá osobnost, všechno začal tweetem. Ve kterém žádá komunitu, aby se zapojili do masového výběru. Datum třetího ledna je zvolen podle počátečního bloku.

 

Já se chci také zapojit do tohoto hnutí pomocí tohoto informačního emailu.

#blockchain #bitcoin 

---------

Tento článek není možné považovat jako investiční radu. Má pouze podpořit k vlastnímu vzdělávání a hledání informací. Proto si před investováním udělejte vlastní průzkum. Nebo se obraťte na odborníky.

Služby, které používám

Na mém blogu také můžete zjistit jaké finanční služby využívám. Například jakou službu používám pro nákup bitcoinu, jakou na utrácení bitcoinu přes visa kartu nebo na spoření s až 8%. Jakou službu používám pro nákup amerických ETF. A z jaké služby jsem nadšený pro vzdělávání a čtení knih.

O mně

Jsem softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Mým cílem je napsat kvalitní a objektivní informační email každý týden, který bude mít přidanou hodnotu jak pro investory, tak i pro nadšence do osobních financí. Pokud se přihlásíte k odběru, budete každý týden dostávat email se skvělým obsahem zdarma.

Příspěvek

Pokud byste mě chtěli podpořit, můžete mi třeba za bitcoin koupit kafe. Lightning Network LNURL QR code pro darování libovolné částky:

LNURL podporováno: Blue Wallet, Wallet of Satoshi, Phoenix

Onchain adresa: bc1q5pwqneuucphjgqpqdsyfhlmlaz6cs9w24x3su4

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.