27.01.2021 5 minut čtení

Máte stále strach z investování? 6 zbytečných obav, které odradí většinu začátečníků

Investování je dlouhodobě osvědčeným způsobem, jak můžete budovat své bohatství. Pokud se ale obáváte pomyšlení na to, že investujete významnou částku a následně o ní přijdete, určitě v tom nejste sami.

Pojďme si projít 6 zbytečných obav, které odradí řadu potenciálních investorů, aby vůbec začali. Většina z nich je spojena s aktivním výběrem investic, čemuž se lze v dnešní době poměrně efektivně vyhnout.

1. Strach ze špatné volby investice

Nikdo se samozřejmě nechce rozloučit zbytečně se svými penězi, což se může snadno stát, pokud nezvolíte vaše investice dostatečně pečlivě. Proč chybě jednoduše nepředejít?  

Jak si vybrat z mnoha možností tu správnou?

Možná vůbec nejlepším způsobem, jak se vyhnout špatnému výběru investice, je pasivní…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +22
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Pro mě je jeden z největších strašáků problematika danění případných výnosů. Pramení to samozřejmě z nulové praxe se zahraničními tituly.

  +9
  • jasně..to může být problém, ale taky to znamená, že už jste začal. Nejlepší je možná alespoň pro začátek využít služeb účetního...další rok se pak dá z předchozího daňového přiznání ledacos "opsat"

   +1
  • S touto problematikou Vám mohu klidně pomoct, daně mám vystudované a věnuji se jim i v praxi, i když zejména pro korporátní entity :)

   +2
  • @petrDusek hned tady máte nabídku od jmenovce 😁 a pokud je nabídka mířená na mě, tak děkuji. Já se s daňovým přiznáním popasuji sám, ale nedovolil bych si s touto problematikou komukoliv radit...

   +2
 • Rozumím tomu, že se jedná spíše o iracionální překážku. Asi stačí projít si tím jednou a pak už to půjde (kromě toho Vás při případné chybě asi hned nezavřou) a jistě není i problém najít i odbornou radu / odborníka, zmínil jsem to spíš jako další z možných psychologických překážek, které můžou začátečníka odradit. Nebo oddálit rozhodnutí začít obchodovat. Dle vlastní zkušenosti. Logičtější pohled na věc/přístup je samozřejmě první ty peníze reálně vydělat a pak máte rok na to vymyslet jak je zdanit:)

  +1
 • Máte prosím někdo link na zajímavé podcasty o investování?

  0