Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
27.01.2021 12 minut čtení

[Psychologie obchodování] 4 hlavní zásady + tajná vychytávka pro úspěšný trading

Psychická pohoda je jednou z nejdůležitějších věcí ovlivňujících Váš úspěch v tradingu. Proto se podíváme na 4 pravidla, jak si "pozitivní nastavení" Vaší mysli udržet + originální tradingovou vychytávku.

Pokud s tradingem začínáte, tak si jako první zapamatujte následující pravidlo: obchodujte pouze, když jste psychicky v pohodě.

Je to ta nejdůležitější zásada, kterou byste měli za každých okolností dodržovat. Ne vždy tomu však je (ani si to nemusíte uvědomovat) a důsledky mohou být i takové, že Vás potká tradingový syndrom vyhoření.

Proto si v dnešním článku představíme 4 hlavní zásady, jak si při obchodování udržet „pozitivní myšlenkové nastavení“ + naši vlastní originální vychytávku.

Obsah:

 1. Zásada #1 – Obchodujte pouze s…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • To je ale slátanina. Klient měl za sebou 4 ztrátové obchody. To je přeci naprosto běžná situace. Potom konzervativní způsob obchodování - risk 5%. To už je docela nezodpovědný cajmrsk. Dám ruku do ohně, že článek psal člověk, který se dostal k obchodování předevčírem ...

  0
  • Dobrý den. Máte pravdu v tom, že v tradingu jsou ztrátové obchody naprosto normální. Pokud jste však v obchodování na začátku, více ztrátových obchodů za sebou Vás může rozhodit (což tento klient na začátku byl) a pak, jak se snažíte dohnat co nejrychleji ztrátu, děláte zbrklé chyby. Důležité je to "podchytit" v začátku a najít příčinu.Co se týká risk managementu, konzervativní nastavení 3 - 5 % tak má autor článku. Ale samozřejmě každý tyto intervaly může mít nastavené jinak. Hlavní myšlenkou je rozdělení kapitálu do více účtů.

   0
 • Perfektní článek. Myslím, že k většině zásadám si každý po pár letech obchodování dospěje. Pokud má disciplínu a vydrží.

  0
  • Dobrý den, pane Sladovníku. Jsme moc rádi, že se Vám článek líbil. A je to přesně jak říkáte - nakonec je to vždy nejvíce o dodržování pravidel a disciplíně, ty Vás v tradingu dostanou nejdále.

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím