Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
26.01.2021 2 minuty čtení

YIT zkolaudovala první etapu projektu Ranta Barrandov

YIT dokončila I. etapu projektu Ranta Barrandov v Praze 5. Ze 141 nízkoenergetických bytů zbývá ke koupi už jen jeden. Nyní probíhají práce na II. fázi s 90 byty a 4 komerčními prostory, jejíž kolaudace se plánuje na konec roku 2021.

Ranta Barrandov I se skládá ze čtyř bytových domů, jež zahrnují jednotky o dispozicích 1+kk až 5+kk. Ke všem náleží předzahrádka, balkon nebo terasa. Nedílnou součástí rezidenčního komplexu je 12 komerčních prostorů určených pro drobné obchody a služby, jako například kadeřnictví. Budovy propojuje zelený vnitroblok a společné podzemní podlaží, v němž naleznou obyvatelé dostatek parkovacích míst. Nebudou chybět ani sklepy, kočárkárny a prostor pro mytí kol.

Rezidenti se také mohou těšit na koncept tzv. smart home, který jim umožní snadnější chod domácnosti a úsporu peněz. Díky moderním technologiím bude možné například regulovat vytápění a přehledně sledovat monitoring energií. Integrovaný multifunkční systém lze zároveň snadno ovládat i na dálku pomocí počítače, tabletu či chytrého telefonu. Komponenty chytrého bydlení nabízí projekt již ve standardu.

„Lidé během těchto obtížných časů hledají bezpečné uložení a dlouhodobé zhodnocení svých peněz, proto se nyní častěji uchylují k nákupu nemovitostí na investici. Poptávka po nových bytech v Praze je tak stále vysoká, což evidujeme u všech našich projektů včetně komplexu Ranta Barrandov,“ říká obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová. 

Areál Ranta Barrandov v ulici Wassermannova v Praze 5 zahrnuje celkem osm čtyř- až osmipodlažních domů s 259 nízkoenergetickými byty ve finském stylu. Díky svému umístění v oblíbené rezidenční čtvrti disponuje veškerou občanskou vybaveností. Kromě polikliniky či veterináře zde nechybí například ani knihovna. Nedaleko se nachází také mateřské a základní školy a dětské hřiště. Na nákup lze vyrazit do Metropole Zličín nebo OC Nový Smíchov. Dobré spojení do centra města zajišťují tramvaje a autobusy navázané na metro, skvělé je i napojení autem na Pražský okruh. Lokalita umožňuje bohaté sportovní vyžití. O víkendech k pohybu vybízí přilehlá cyklostezka nebo naučné stezky v okolních přírodních rezervacích. Rodiny s dětmi si užijí akvapark, zookoutek a tenisové či golfové hřiště.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím