25.01.2021 2 minuty čtení

Jak si domluvit schůzku ze „studeného“ kontaktu?

Domlouvání schůzek je jednou z nejméně oblíbených obchodních disciplín a úplně nejméně oblíbenou, a troufám si tvrdit pro některé z prodejců až frustrující, je domlouvání schůzek u studených kontaktů.

Kolik odmítnutí a nevraživých reakcí musí prodejce spolknout? Určitě víte, že? Zde je každá rada drahá.

V současné době jsou lidé bombardováni spoustou nabídek na schůzky, telefonických nabídek na zboží nebo služby. Jsou neustále vyrušováni při práci svými mobilními telefony. Prostě příliš mnoho komunikace a tak trochu toho mají plné zuby. Nostalgicky bychom mohli zavzpomínat na staré časy, kdy byly jen telefonní budky a stolní telefony. Nicméně se se současností musíme vyrovnat.

Můj tip je tak trochu si s volaným popovídat o tom, že chápete, že v současné době se s ním chce kdekdo sejít, kdekdo mu nabízí vše možné a nemožné. Nechte volaného si postěžovat a opravdu mu rozumějte. Na to mu sdělte, že rozhodně nic po telefonu nenabízíte, ale chcete za ním zajít a zkusit spolu s ním najít způsob, jak mu pomoci v rámci vašeho oboru. Samozřejmě, že to vše musí znít naprosto přirozeně a to, co říkáte, musí být upřímné.

A ještě jeden malý tip. Pokud na začátku telefonátu vnímáte, že je volaný ve stresu nebo naštvaný, oslovte to a zeptejte se, kdy můžete zavolat. Toto dělá zázraky. Když mu poté voláte, řekněte mu, že jste mu volali, ale byl ve stresu a tak jste se domluvili, abyste zavolali teď a že se domluvíte. Uvidíte, že bude daleko vstřícnější.

Hodně štěstí při domlouvání schůzek.

 

 

Autor Bohumil Kuba

Již přes 20 let se věnuji zlepšování prodejních dovedností a komunikace ve firmách. Mým hlavním cílem je dát podnikatelům, majitelům firem, manažerům, ale i studentům inspiraci, náměty, chuť do života a energii do dalších bitev.

Líbí se vám náš článek? Přihlašte se zde na on-line seminář zdarma, který je na téma obchod. Budeme se těšit :)

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.