Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
25.01.2021 2 minuty čtení

Česká republika je agrofertizovaná, říká šéf Pirátů Ivan Bartoš

Piráti patří k horkým favoritům letošních voleb. Otázka ovšem je, zda jsou Piráti připraveni převzít odpovědnost, pokud ve volbách uspějí. Jak ale říká v podcastu pro FinTag.cz předseda strany Ivan Bartoš, Piráti se vlády nebojí...

Ivan Bartoš odmítá, že by se Piráti mohli po volbách spojit s hnutím ANO a společně vytvořit vládu. Podle něj je prakticky nemožné, aby Piráti s ANO spolupracovali. Důvodem je trvalý střet zájmů předsedy hnutí a premiéra Andreje Babiše.

„To nejsou jen dotace, to jsou ale i zakázky. Teď například Čepro uzavřelo zakázku s Agrofertem za pět miliard korun. To musí skončit, protože to [střet zájmů Andreje Babiše, pozn. red.] nabralo už nepředstavitelné obrátky. Vidím to denně, setkávám se s tím u velkých i malých firem. A jde o peníze z mých i vašich daní. A to musí skončit, to prostě nejde,“ vymezuje se vůči hnutí ANO a jeho předsedovi Bartoš.

Jako příklad uvádí v rozhovoru pro FinTag.cz brněnskou kauzu Stoka. Za problematické považuje i hádání se českého premiéra se zástupci EU.

Více zde: https://www.fintag.cz/2021/01/25/ceska-republika-je-agrofertizovana-rika-sef-piratu-ivan-bartos/

Poslance i Sněmovnu je třeba hlídat

Ivan Bartoš v rozhovoru vysvětluje proč nyní budovy Sněmovny a příjezdové cesty k ní střeží policisté za použití zátarasů. Podle něj je to rozumné opatření, protože atmosféra ve společnosti zhoustla.

„Sněmovna byla už několikrát a já bych nepoužil slovo pod útokem, ale ke Sněmovně chodí demonstrovat různí lidé. A jak je ta společnost frustrovaná, tak někteří lidé tam chodí pro dobrou věc, ale někteří si sem chodí upustit páru,“ vysvětluje.

V této souvislosti upozorňuje i na vraždy politiků v Polsku, Velké Británii a jinde.

„Stalo se, že Sněmovnu obklíčí nedemokraticky naladění lidé. Nemyslím si, že je tu faktické riziko... Avšak chápu ochranu Sněmovny, protože při těch i dezinformačních kampaních může někomu snadno rupnout v bedně a politik je...

Více zde: https://www.fintag.cz/2021/01/25/ceska-republika-je-agrofertizovana-rika-sef-piratu-ivan-bartos/

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím