24.01.2021 6 minut čtení

Díky dodržování těchto 5 pravidel se může stát multimilionářem téměř kdokoliv. Souhlasíte?

Pojďme se podívat na poměrně jednoduchý návod, díky kterému se můžete stát mnohem bohatší, než se může na první pohled zdát. Musíte se ho „pouze“ držet.

Proč si nedávat vysoké cíle? I když si nastavíte laťku příliš vysoko, možná ji nepřekonáte, ale nakonec stejně doskočíte mnohem výš, než kdybyste si laťku nastavili níže a měli jistotu, že ji lehce zdoláte.

Proč byste tedy měli snít o tom, že se stanete milionářem, když se můžete prostřednictvím investic stát i multimilionářem. Pro část populace může být tento cíl nedosažitelný, ale stále existuje relativně mnoho lidí, kteří ho s vhodným plánem zvládnou naplnit.  

Pokud budete dodržovat těchto pět pravidel, můžete přeskočit i velmi…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +44
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Milionářem se může stát každý, ještě jde o to, co si za ten milion koupíte.... Pokud budete spořit 50 let, nemusí to být nic moc... :-)

  +8
  • tak to máte pravdu 😁 člověk může být milionářem a zároveň být chudákem, ale to je asi zase téma na trochu jiný článek..

   +1
  • @PatrikKudlacek podle mě jediný dosažitelný způsob jak se vyrovnat s inflací je neinvestovat konkrétní částku, ale například procento z výplaty ( nebo procento vztažené k nějaké jiné referenci) s předpokladem, že váš příjem bude alespoň částečně reflektovat inflaci. ( Pokud budete vydělávat stejnou částku po dobu deseti let, bez zohlednění alespoň inflace, pak je čas změnit práci tak jako tak)

   0
 • Jak se konkrétně realizuje zajištění měnového rizika při dlouhodobých nákupech?

  +2
  • Pokud vím, tak efektivně to nelze. Setkávám se se dvěma názory - buď investovat tak, abych měl výsledky v měně, která pro mně bude relevantní po uplynutí inv. horizontu (čili zde v důchodě), nebo diverzifikovat do několika měn, kterým dlouhodobě věřím - třeba euro, dolar, (pro někoho rubl, jen, juan, bitcoin)

   0
  • @reznicekjan1 omlouvám se, že jsem nereagoval hned, ale otevřel váš komentář a sám jsem nad tím přemýšlel, protože nevím jak na to... já to momentálně beru tak, že nakupuji víceméně každý měsíc, takže si průměruju i ten střední kurz CZK/USD ..ale jinak asi ta diverzifikace...neumím si představit, že bych investice v dolarech hedgeoval stejným objemem korun...

   0
  • @PatrikKudlacek Děkuji. Mě to také napadlo, že jediná možnost je to průměrovat. Nebo obchodovat v eurech, v dlouhodobém horizontu nás stejně nemine. Shortovat forexem dlouhodobé investice do akcií se podle mě nedá.....

   0
  • no úprímně...z čistě sobeckého hlediska by mě to euro u nás ani nevadilo 😁

   0
  • @PatrikKudlacek Nápodobně :-)

   0
  • Měnové riziko já neřeším, ochranou je investování v různých měnách a pravidelné investování - to vám bude vše průměrovat...

   0