23.01.2021 6 minut čtení

Tato akcie má extrémní růstový potenciál, ale v žádném mainstreamovém titulku se o ní nedočtete

Snowflake, Airbnb, Etsy ale vlastně i Tesla nebo NIO. To všechno jsou v oblasti akcií růstoví přeborníci, na které v titulcích (zaslouženě) můžete narazit prakticky každý týden. Jenže co když se za oponou mimo radar medií skrývá zajímavější akcie?

V loňském roce jsme na akciových trzích občas viděli neuvěřitelné tří a dokonce i čtyřprocentní růsty hodnot některých titulů. A byla, nebyla jedna malá diagnostická společnost, která do roku 2020 vstupovala jako zcela neznámá a bez očekávání, že by najednou měla někoho začít zajímat. Když se ale posuneme o 12 měsíců do dneška, najdeme byznys, který používá vlastní patentovaný postup k uhašení obrovské poptávky po testování na přítomnost nemoci COVID-19 a zažívá přitom tak obrovský růst, že mu mohou i loňská euforická IPO…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +36
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • No nevím, když začali dělat testy na covid-19, cena akcie vylítla na 30$ a jak bublina praskla, spadlo to zase na 10$a od té doby to stagnuje. Pochybuju, že se stane něco tak zásadního, co by rapidně zvedlo hodnotu.

  +6
  • @Endrue To je samozřejmě riziko spojené s každou malou společností - dokáže přijít s něčím, co jí umožní rapidně zvednout hodnotu? Tady mi přijde, že máme těch potenciálně unikátních produktů (včetně patentů) poměrně dost + samozřejmě nejde o COVID-19, ale je potřeba dívat se na CoPrimers nebo tekutou biopsii především v rámci potenciálu mimo pandemii (která tu nebude navždy a dost možná už půjde jen o krátko/středně dlouhou záležitost). Pokud se objeví slíbené produkty, další růst bych nezavrhoval. A osobně bych to viděl tak, že pokud o ty technologie bude na trhu zájem, mohl by se v řádu pár let objevit nějaký velký hráč s nabídkou, která se neodmítá. Takže riziko tady rozhodně je, na druhou stranu se bavíme na dnešní poměry o velmi levném nákupu + bych to neviděl tak, že na obzoru není pro $CODX vůbec nic potenciálně zajímavého.

   +3
  • Pokud byznys firmy nestojí a nepadá jen s covidem, tak bych se nákupu tolik nebál. Jestli je firma finančně zdravá a má dobré fundamenty (dle článku tomu tak je), potenciál růstu tu rozhodně najdeme. U podobně malých firem je častý "výstřel" akcií do nebe a poté pochopitelně zase návrat na zem. Osobně bych menší pozici této akcii věnoval (pro pověstného strýčka Příhodu).

   +1