22.01.2021 10 minut čtení

Máte obavy z další recese a chcete ochránit své investice? Tyto 2 akcie by ji měly přežít levou zadní

Byť jsme sotva na prahu nového roku, americké akciové trhy již několikrát vyrostly na nová historická maxima, zatímco stále žijeme v době obrovské nejistoty. Nezaměstnanost, pandemie a zavřené podniky mohou totiž tuto pohádku kdykoli ukončit.

I proto si někteří investoři stejně jako loni pohrávají k myšlenkou, zda dojde k ukončení rozevírání nůžek mezi akciovými trhy a reálnou ekonomikou, což by mohlo vyústit ve výraznou korekci neustále rostoucí Wall Street. Co přinese rok 2021 stejně jako vy netuším. Ale vím, že existují způsoby, jak si ve svém portfoliu můžete pro tyto případy vytvořit hedge - například skrz odolné společnosti, kterým by ani příchod další ekonomické recese ve skutečnosti příliš nevadil (ne-li naopak).

Pojďme se podívat na dvě společnosti, jejichž akcie by v…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +33
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Dobrý den, jen doplním, že $BEP je LP společnost. Před nákupem akcie doporučuji důkladně prostudovat fungování Limited Partnership společností a jejich danění. Osobně se LP společnostem vyhýbám.

  +2
 • Díky za super tip @tomasdurcak ! Jen škoda, že akcie Brookfieldu mají za sebou silný růst. Na druhou stranu to dokládá klady společnosti. Naskýtá se tradiční otázka: nakupovat navzdory ATH nebo čekat na korekci, která ale nemusí přijít?

  +2
  • @Dalibor007 Ano, akcie jim celý loňský druhý půl rok letěly nahoru a teď tradiční dilema... asi záleží, jak moc takovou akcii do portfolia potřebujete. Pokud vás v tomhle ohledu "netlačí bota", možná má smysl si na mírnou korekci počkat. Jinak 4.2. mají Q4 earnings.

   +1
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky