21.01.2021 3 minuty čtení

Rozhovor s Nikitou Gončars, generálním ředitelem společnosti LendSecured

Přinášíme rozhovor s generálním ředitelem Nikitou Goncarsem, kde diskutujeme o jeho platformě LendSecured. Dozvíte se, co nabízejí a co z nich dělá zajímavou příležitost v odvětví realitního crowdfundingu.

"Představte si LendSecured jako gurmánskou restauraci. Velikost porcí není obrovská, ale kvalita je výjimečná. “

Přinášíme rozhovor s generálním ředitelem Nikitou Goncarsem, kde diskutujeme o jeho platformě LendSecured. Dozvíte se, co nabízejí a co z nich dělá zajímavou příležitost v odvětví realitního crowdfundingu.

Nevadilo by vám, kdybyste nám řekli něco o historii LendSecured, jak dlouho je v provozu a proč byla vytvořena?

LendSecured byl vytvořen mým obchodním partnerem Edgarem Talumsem a mnou v roce 2017 na základě znalostí a zkušeností, které jsme získali za 10 let působení v řadě realitních a hypotečních společnostech. Web jsme spustili v červenci 2020, ale platformu jsme začali aktivně propagovat až v září.

 

Platformu původně využívali pouze zámožnější investoři s kapitálem přes 1 milion euro, avšak s rozšiřujícím se trendem crowdfundingu jsme se rozhodli otevřít investice širšímu publiku. Od července 2020 jsme LendSecured otevřeli všem evropským investorům, kteří mohou investovat již od 50 EUR.

Jak LendSecured nachází nové investiční příležitosti? Jaký je váš proces prověřování? Je složité najít dobré nabídky?

Díky našim dlouhodobým zkušenostem z místního trhu jsme byli schopni identifikovat nejzajímavější prodejní kanály a vytvořili jsme dobře fungující partnerskou síť po celém Lotyšsku. Částečně je to způsobeno několika úspěšnými značkami, které jsme vytvořili, jako je náš přední lídr v zemědělství a náš hypoteční věřitel s licencí. Navzdory tomu je pro nás stále obtížnější najít obchody, které vyhovují procesu prověřování platformy.

 

 

Pokud jde o dostupné investiční příležitosti, filozofie společnosti LendSecured je podobná filozofii fantastické večeře. Představte si LendSecured jako gurmánskou restauraci. Velikosti porcí nejsou obrovské, ale kvalita je výjimečná!

Pokud jde o prověřování nových příležitostí, jedná se komplexní schvalovací proces pro každou investici. Každý projekt musí splnit řadu kritérií, aby mohl být přidán na naši platformu. Všechny projekty musí být předem prověřeny, s nízkou hodnotou LTV (Loan-to-Value), zajištěnou hypotékou 1. úrovně a pouze s likvidními zárukami. V současné době nenajdete lepší lepší míru návratnosti rizika na trhu (LTV vs IRR) než s LendSecured. Navíc coby bezpečnostní záruku LendSecured investuje své vlastní prostředky do každého projektu.

Zaujal vás rozhovor s Nikitou Gončars a chtěli byste se dozvědět více o možnostech investování v Pobaltí? Přečtěte si plnou verzi rozhovoru (v angličtině) na našem blogu.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.