Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
21.01.2021 6 minut čtení

Co je to II-VI? Aneb hned několik megatrendů v jediné akcii

Jak investovat do 5G, cloud computingu, autonomních elektrických vozidel a genomiky - vše najednou v jedné akcii...

Pro ty, kteří hledají ty nejlepší růstové akcie, začněte s průmyslovými společnostmi. Nakonec je mnohem, mnohem snazší dosáhnout růstu, pokud pracujete v odvětví, které samo o sobě hodně roste, spíše než stagnující sektor s nízkým růstem. A v posledních několika letech se některé megatrendy dost jasně zaměřily.

Komunikace 5G se stane dominantním standardem mobilní komunikace a zahájí novou éru bleskově rychlých a všudypřítomných aplikací. Podniky budou i nadále uvolňovat úložné a výpočetní funkce do veřejného cloudu, kde budou provozovat masivní zpracování…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +31
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • @Stan1000 Dobry den, prosim Vas neviete aky je rozdiel medzi $IIVI a $IIVIP ?

  0
  • Některé společnosti vydávají dvě řady akcií - jednu jen pro růst, druhou řadu s výplatou dividend (obdobně to je u CWEN a CWEN-A). Já bych ale volil IIVI, protože pokud bych chtěl dolovat dividendy, na to máme mnohem levnější a výnosnější společnosti. A je rozdíl kupovat akcii za 90 USD nebo za 330 USD...

   +4
 • Hledal jste nějakou konkurenci a případně srovnával s $IIVI ?

  0
  • Po pravdě myslím, že podobná společnost neexistuje. Tato společnost se rodila trochu atypicky tím, že nerozvíjela nějaký svůj pilotní projekt, ale skupovala již hotové společnosti z různých oborů, které poté rozvíjela... Není zde tedy ani jasné, co bylo původní prioritou společnosti.

   +1
  • @Stan1000  Ano s tím souhlasím. Ale určite existuje konkurence v každém tom jednotlivém oboru/sektoru ve kterém IIVI působí. Nemůže být právě to že se musí soustředit na vývoj na více frontách slabinou? Oproti společnostem které se soustředí primárně na jeden produkt/mají menší záběr. Vetší specializaci ?

   0
  • Tak v oblasti optických komponentů by se konkurence určitě našla, v karbidu Si a jiných chemikáliích neumím říci (asi světový monopol nemá), pro autonomní vozidla to neumím přesně posoudit, protože nevím přesně, na kolik se jejich konkrétní výroba kryje s programem třeba VLDR či LAZR.  V laserech by si mohli konkurovat se společností LASR. Co přesně dodávají do obranného průmyslu tají (do stíhaček F35).

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím