Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
19.01.2021 5 minut čtení

Jste s partnerem připraveni pořídit si společné hypotéku na bydlení? Musíte mít odpověď na tyto 4 otázky

Loňský rok znamenal v ČR rekordně nízké sazby hypoték, potažmo rekordně vysokou poptávku po jejich uzavření. A Češi si s chutí pořizovali bydlení - ať už jako držáka hodnoty, případně lovili horská útočiště před pandemií, byť ceny plošně rostly.

Nemalou část poptávky po hypotékách však konstantně tvoří i mladé páry, které jsou (nebo si to aspoň myslí) finančně připravené na nákup vlastního společného bydlení. Pokud se v takové fázi nacházíte a zrovna zvažujete, jestli byste měli kontaktovat nějakého realitního/hypotéčního makléře a zahájit hledání budoucího domova, musíte nicméně vyřešit ještě jednu důležitou věc - zda jste s vaším partnerem připraveni upsat se společně k takto zásadnímu, dlouhodobému finančnímu závazku.

K nalezení uspokojivé konečné odpovědi vám rozhodně…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • láska je super věc :), ale ...léta se pohybuji na realitním trhu a mnoha lidem jsem zprostředkovával bydlení, často nesezdaným párům, a často to bylo na "krev", i přesto, že jsem je ta upozorňoval, bylo období kdy se dávali nejen 100% hypotéky, ale  ještě třeba 10% na vybavení bytu. 100% hypotéky to byla a je podle mě cesta do pekel. jeden z rozhovorů s klienty:

     "Máte nějaké rezervy, když si berete tak vysokou hypotéku a nemáte ani na rezervační poplatek ?" "nemáme, ale to nějak zvládneme" " a víte, že to nějak zvládneme je na 30 let" " jo, ale kdyby něco tak, vždyť to nejsou naše peníze" " jak jako nejsou Vy si je půjčujete ručíte Vaším bytem a když nebudete splácet, tak o něj přijdete" " ..to nevadí, když o nic nepřijdeme, to jsou peníze banky" " a víte, že když banka prodá nemovitost levněji než kolik Vám půjčila, že jí to musíte doplatit, že jí to budete dlužit"" aha to nás nenapadlo.... (situace mladého páru, který se rozhodl pořídit bydlení s tím, že na hypotéku dají 60% příjmů, s tím, že do roka chtějí mít potomka a budou mít o jeden příjem méně...nemluvě o zvýšení nákladů, kde má děti tak ví :)...

    +1
Doporučené příspěvky
7 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
8 minut
7 minut
7 minut
5 minut
6 minut
6 minut
6 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
7 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
8 minut
7 minut
7 minut
5 minut
6 minut
6 minut
6 minut