19.01.2021 2 minuty čtení

Výsledková sezóna s XTB: Bank of America

Americké spoločnosti začali zverejňovať svoje hospodárske výsledky za 4Q 2020. Prečítajte si viac v našom článku.

Treťou významnou americkou bankou, ktorá zverejňovala výsledky za 4Q 2020, je Bank of America. Výsledky boli nasledovné:
 

  • Zverejnený zisk na akciu (EPS) bol 0,59 USD, zatiaľ čo sa počítalo s odhadom 0,55 USD. To predstavuje prekonanie odhadov o 7 %.
  • Tržby boli na úrovni 20,2 miliardy USD, zatiaľ čo sa očakávalo 20,7 miliardy USD. Tržby teda boli o približne 2,5 % nižšie, ako sa čakalo.

 

Číselné výsledky boli teda celkom dobré, aj keď neprekonali očakávania tak výrazne, ako v prípade Citi či JP Morgan. Menšie čísla v porovnaní s tým, s čím banka počítala, dosiahla v oblasti trading divízie. Medziročne zisky banky klesli o takmer 30 % a tržby o približne 10 %. Aj táto banka rozpustila peniaze, ktoré mala vyčlenené ako rezervy a to konkrétne vo výške 828 miliónov USD. Bank of America má však stále na tieto účely približne 11,3 miliardy USD. CEO Brian Moynihan uviedol, že počas posledného kvartálu videli známky obnovovania ekonomiky, rast spotreby, investícií a stabilizáciu úverov. Za prvý kvartál banka plánuje spätne odkúpiť akcie za približne 2,9 miliardy USD, čo predstavuje asi 1 % akcií, 300 miliónov USD plánuje rozdeliť vo forme akcií zamestnancom a banka taktiež zachová svoju kvartálu dividendu vo výške 18 centov. Výsledky Bank of America teda neboli vyslovene zlé, za svojou konkurenciou v podobe JP Morgan ale zaostávali. Akcie reagujú na výsledky v premarkete poklesom o 1,5 %.

 

Chceli by ste investovať do akcií spoločnosti Bank of America $BAC? V XTB si môžete investičný účet založiť prostredníctvom dole uvedených odkazov:

ZALOŽENIE SK

ZALOŽENIE CZ

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.