19.01.2021 3 minuty čtení

YIT zahájila výstavbu bytového komplexu Koti Libeň

Nový projekt YIT čítá tři bytové domy s celkem140 nízkoenergetickými byty ve finském stylu, 2 ateliéry a 1 komerční prostor. Jako první byla zahájena výstavba objektu B se 40 jednotkami a jedním nebytovým prostorem, jejichž prodej byl nyní spuštěn.

V pražské Libni, mezi ulicemi Červená báň a Františka Kadlece, vzniknou tři domy se čtyřmi až pěti podlažími. Situované budou do polouzavřeného bloku ve tvaru písmene U. Byty budou mít dispozice od 1+kk do 5+kk a výměru 24 m2 až 115 m2. K většině z nich bude náležet vlastní balkon, terasa nebo předzahrádka, směřující do klidného vnitrobloku. Chybět nebudou ani kočárkárny, sklepy a podzemní garáže, do nichž se bude vjíždět z nově zbudované komunikace. Projekt bude zasazen do zeleně, jeho součástí se v rámci šetrného hospodaření s vodou stane retenční nádrž. Kolaudaci projektu plánuje YIT na zimu roku 2022.

O architektonický návrh klasického městského bloku bytových domů, který odráží moderní, střídmý a nadčasový styl, se postaralo studio HeadHand. Jsou do něj zakomponovány také prvky udržitelného rozvoje území, energetické soběstačnosti a úspornosti provozu, citlivému k životnímu prostředí. Zároveň respektuje okolní zástavbu a historii místa. Stavebně-technické řešení bude mít na starosti firma Karlínblok, generálním dodavatelem je pak společnost Hinton.

K akvizici projektu došlo odkoupením od developera Crescon. „Pandemie koronaviru nezastavila naše plány. Naopak naše portfolio neustále rozšiřujeme, protože cítíme přetrvávající silnou poptávku ze strany klientů. Rozhodli jsme se proto ke koupi tohoto projektu, který zejména v interiérech poupravujeme do vlastního finského stylu. Věříme, že Koti Libeň díky skvělé lokalitě, kvalitnímu provedení, dostatku zeleně, širokým možnostem občanského vyžití a zároveň příjemné rodinné atmosféře požadavky zájemců na dobré bydlení určitě uspokojí. Slovo koti znamená ve finštině domov - a přesně to je náš cíl: aby se bydlení v Koti Libeň stalo pro budoucí majitele opravdovým, vysněným domovem,“ vysvětluje obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová.

Umístění projektu v širším centru Prahy zajišťuje výbornou dopravní dostupnost a bohatou občanskou vybavenost. Rozvinutá síť spojení s řadou tramvajových a autobusových linek usnadňuje dopravu do centra města i na metro. Nejbližší zastávka leží pouhých 200 m od projektu. Lokalita městské části Prahy 8 – Libně čítá několik mateřských a základních škol, gymnázium i vysokou školu, dále dětská hřiště, městský úřad nebo poštu. V blízkosti stojí Fakultní nemocnice Bulovka. Co se týče nákupních možností, v okolí se nachází velké množství obchodů, restaurací, kaváren. Nechybí ani příležitosti pro trávení volného času. Na kole či na bruslích se lze napojit na oblíbené cyklostezky vedoucí podél Rokytky nebo podél Vltavy do Troje a Stromovky. Na dlouhé procházky přírodou se dá vydat do spousty přilehlých parků i do nedaleké přírodní památky Proseckých skal. O adrenalinové zážitky se postará blízký lanový park nebo bobová dráha. Milovníci kultury si přijdou na své ve zdejším Divadle pod Palmovkou

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.