18.01.2021 4 minuty čtení

Novým generálním ředitelem YIT Stavo se stal Marek Lokaj

Vedení společnosti YIT Stavo v ČR se od ledna ujal Marek Lokaj (44), který dosud zastával post technického ředitele. Vystřídal tak Vladimíra Dvořáka, jenž bude nadále zodpovědný za plánování investic a strategický rozvoj velkých urbanistických celků.

Firma se pod řízením Marka Lokaje bude soustředit na upevnění své přední pozice na trhu rezidenčního developmentu, na další rozvoj i v oblasti nájemního bydlení či využití prefabrikace při výstavbě bytových projektů a v neposlední řadě na ekologické cíle stanovené celou nadnárodní skupinou YIT, například na dosažení uhlíkové neutrality. 

Za své dvanáctileté působení YIT v České republice prodala téměř 2 300 bytů a dokončila 20 projektů (včetně jednotlivých etap větších celků, které samy o sobě de facto představují středně velké bytové projekty). Momentálně pracuje na druhé fázi komplexu Ranta Barrandov, zbývajících etapách nové rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín a revitalizaci původní továrny Meopta na projekt Parvi Cibulka s originálním bydlením loftového typu. Do budoucna plánuje rozšířit své portfolio například o polyfunkční areál Lappi Hloubětín a pokračuje v přípravě nových projektů. Kromě realizace bytových domů a rozvoje nájemního bydlení Marek Lokaj firmu dále povede k dalšímu zefektivnění a industrializaci stavebnictví s využitím prefabrikace. „Naším cílem je zrychlení doby výstavby, a tím i uspokojení poptávky po nových bytech,“ vysvětluje Marek Lokaj. Společnost také bude směřovat k environmentálně šetrným cílům stanoveným skupinou YIT: ke snížení emisí oxidu uhličitého v projektech a činnostech o 50 % do roku 2030, k dosažení uhlíkové neutrality u provozu všech budov, k čerpání energií z obnovitelných zdrojů a rovněž k většímu zapojení principů cirkulární ekonomiky. „V rámci YIT Stavo působí Marek Lokaj jako spolehlivá autorita, na kterou se lze vždy bez problémů obrátit. Není proto velkým překvapením, že se nástupcem Vladimíra Dvořáka stal právě on. Vedení společnosti tak i v budoucnu zůstane ve skvělých, schopných rukách,“ říká Tom Sandvik, Senior Vice President YIT a vedoucí její divize pro rozvoj bydlení ve střední a východní Evropě.

K postupnému převádění úkolů docházelo již koncem loňského roku. Marek Lokaj se na svou novou roli dokonale připravil během dlouholetého působení v top managementu YIT Stavo, kdy získal bohaté zkušenosti s vedením týmu i v oblasti plánování. Nový generální ředitel vystudoval obor pozemní stavby na Vysokém učení technickém v Brně, je také autorizovaným inženýrem ČKAIT. Dříve nabíral pracovní dovednosti na pozicích projektového manažera. Hovoří anglicky a částečně francouzsky. V soukromí tráví rád čas hlavně s rodinou. Mezi jeho zájmy patří sport, turistika a příroda.

Vladimír Dvořák ve YIT Stavo nadále zůstává a bude se nyní soustředit na plánování investic a strategický rozvoj velkých urbanistických celků. „Vladimír sehrál klíčovou roli v řízení změn a budování značky. Jsme rádi, že se na jeho odbornou erudici můžeme spolehnout i v budoucnosti,“ oceňuje jeho obrovský přínos pro firmu Tom Sandvik. Vladimír Dvořák k tomu dodává: „Rozhodnutí k odchodu z pozice ředitele ve mně zrálo již delší dobu a nyní nastala vhodná doba. Záleželo mi však na tom, abych spolupráci s YIT neukončil definitivně. Věřím, že díky svému architektonickému vzdělání a zkušenostem mám hodně co nabídnout, zejména v oblasti rozvoje urbanistických celků a funkční spolupráce s úřady. Na své další působení se velmi těším.“

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.