18.01.2021 10 minut čtení

Tesla jako energetická revoluce

Z různých stran slyším o tom, že akcie Tesly jsou v bublině a že jejich aktuální hodnota není reálná. Je třeba si uvědomit, že trh cení společnosti dle budoucích očekávání a nikoli podle aktuálních výsledků. Sepsal jsem článek, jak může dál růst.

Každý týden píši newsletter pro investory. Pokud pro vás má tento newsletter přidanou hodnotu, nebo byste se chtěli dozvědět něco nejen o #investování, zaregistrujte se k jeho odběru. Emaily chodí každou středu, pokud email nedostáváte, zkontrolujte si spam složku. Pokud máte dotaz, stačí odpovědět na tento email, nebo zanechat komentář.

-----------

Článek původně vyšel již 21. srpna na mém blogu, kde se můžete i přihlásit k odběru.

Z různých stran slyším o tom, že akcie Tesly jsou v bublině, a že jejich aktuální hodnota není reálná. Je třeba si uvědomit,…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Dobrá práce :)

  0
  • Děkuji

   0
 • Skvělý článek, konečně smysluplné argumenty, proč Tesla bude disruptovat spoustu odvětví. Díky!

  0
  • Děkuji

   0
 • Velmi zajímavý článek. Tesla je doslova narvaná inovacemi a vizemi. Otázkou je, jestli je zvládne všechny naplnit. Tradiční automobilky zaspaly, ale to i firmy s mobily oproti Apple. Ano, jablíčko je stále top firma, ale nejsou tam tak obrovské rozdíly ve valuaci a ani v technologiích. Příspěvkem chci pouze říci, že Tesla bude muset udržet náskok skoro dekádu ne-li více, aby si obhájila svoji valuaci. A to v dnešním moderním světě, kdy technologie jedou novinky, jak Baťa cvičky bude trochu obtížné.Mimochodem, v první tabulce, co znázorňuje wH/mile ty rozdíly nejsou tak markantní, jak někteří interpretují. V průměru to tam lítá o 15% což není nezanedbatelné, ale ani konkurenci drtící.

  0
  • Jo s těmi inovacemi souhlasím. Myslím si, že za aktuální valuace noví investoři nepředpokládáji pouze nadvládu v prodeji aut. Ale musí i předpokládat, že tesle vyjde i autopilot. Především v software je nejpravděpodobnější scénář, že ostatní automobilky Autonomní řízení nikdy nevyřeší a budou muset například koupit řešení od Tesly. Kdo nemá data, nemá software v tomto případě. A Tesla už demonstrovala, že má výsledky, což lze vidět z spoustu testů poslední veřejné beta verze. Trh s Autonomním řízením je trilionovy trh. Když si jenom představíte všechny ty náklaďáky a taxíky...

   0