Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.01.2021 6 minut čtení

Třicítka na krku a stále finančně strádáte? 5 finančních tipů, které byste měli v tomto věku dodržovat

Ve třiceti letech už máte pravděpodobně načatou kariéru, dosáhli jste prvních pracovních úspěchů, možná jste ve vážném vztahu a už možná i víte, co je v životě důležité. Jak je to ale s vašimi financemi? Tušíte, jaká pravidla byste měli dodržovat?

Třicáté narozeniny jsou mnohdy důležitým životním mezníkem, což se týká i vašich financí. Pokud jste byli v mladším věku finančně zodpovědní, máte na čem stavět. Ve třicátých letech svého života už pravděpodobně budete spravovat vyšší příjmy, můžete mít vícero finančních cílů. Proto je třeba utrácet, ukládat a #investovat peníze v souladu s tím, na čem vám opravdu záleží.

Možná už máte, nebo hodláte mít děti nebo přemýšlíte o vlastním bydlení. V závislosti na tom, jak se budete starat o své peníze můžete dosáhnout…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Mám taky jednu radu. Hlavně se z toho nezblaznit. Není možné během pár dnů/týdnů/měsíců porozumět všemu a dohnat roky zkušeností zkušených investorů a znalců ekonomie. Těch souvislostí proč, co, jak a kdy kupovat je tolik, že snažit se je všechny pochopit najednou není možné. Samozřejmě nechci nikoho podceňovat, ale sám si to teď zažívám. Dal jsem velkou část úspor do ETF, protože tam necítím moc velký risk jako long term investor, ale ohledně všeho ostatního jsem teprve na začátku. Jedná věc je, že vlastně ani nemám tolik peněz, abych řešil všechny druhy investování, takže o to víc musím o investici přemýšlet a druhá věc je, že když něco dělám, tak chci chápat a vědět proč to dělám. A další tip, začít s tím co znám - u mě je to herní průmysl, někdo může být machr přes auta, někdo přes IT. To je velmi důležité, protože hodně informací je pro mě v tomto světě nových, ale tím, že je dokážu aplikovat na herní/vývojářske společnosti, apod. tak mě to vlastně o to víc baví. Jasně, sleduji tu články na téma chemický nebo těžební průmysl, ty příklady se mi moc líbí a dávají mi smysl, ale nedokážu se s tím kvantem informací poprat, protože zkrátka nerozumím tomu oboru. Jasně, jsou frajeri, kteří kouknu na pár čísel, grafů a je jedno jestli to jsou hry, auta nebo větrné elektrárny, a klobouk dolů před nimi.

  +9
  • Mám naprosto stejné pocity jako Vy...

   0
  • @pavelSchroder Dobrý návod pro začátečníky Pavle, taky bych doporučil začít od blízkých oborů - třeba ten herní průmysl považuju pro mileniály, kteří hrají od malička (jako já), za ideální segment. Plus pokud trošku hoví i eSportu nebo hráčským periferiím (klávesnice, sluchátka, ovládače atp.), hned je z čeho vybírat.

   +1
  • 😁 díky za komentář. Máte pravdu. Co si tady všímám reakcí v komunitě, tak mi přijde, že to tady je samý aktivní investor. Ale já sám jsem poměrně výrazným fanouškem i pasivního investování, kam potuju cca polovina mých peněz. 

   A i jednotlivé akcie vlastně přikupuji v pravidelně  měsíčních intervalech, takže určitě souhlasím, že je důležité se z toho nezbláznit a hlavně potom taky klidně spát :-))

   +1
  • @PatrikKudlacek Mám to podobně. Pravidelně ETF a jednou za čas, když přijde příležitost tak dokoupím konkrétní titul. Člověk se takhle učí rozumět tomu velkému finančnímu světu. "Buy and hodl" je asi super pro Bitcoin, ale přijde mi, že akcie/dluhopisy je už na menší studium.

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím